FlixBus otevírá tři nové linky z Ukrajiny do Polska a České republiky

Společnost Flix, největší poskytovatel autobusové mobility v Evropě, oznámila, že od 15. prosince zahájí provoz tří mezinárodních linek z Ukrajiny: Vinnycja – Varšava, Ivano-Frankovsk – Poznaň a konečně i linka do České republiky: Poltava – Kyjev – Praha. Jízdenky jsou v prodeji od počátku prosince na webových stránkách a v partnerských agenturách. Obnoven byl nově také provoz na lince z Oděsy.

Kompletní trasy nových linek:
• N3242: Vinnycja – Chmelnyckyj – Lvov – Lublin – Varšava
• N3245: Ivano-Frankivsk – Lvov – Rzeszow – Lodž – Poznaň
• N3271: Poltava – Kyjev – Lvov – Krakov – Praha

Na linky jsou vypravovány zelené autobusy FlixBus, z nichž každý splňuje vysoké standardy společnosti v oblasti komfortu: pohodlná sedadla s větším prostorem pro nohy, elektrické zásuvky, toaleta na palubě a klimatizace.

Linka do Poltavy vyjíždí tři dny v týdnu: ve středu, čtvrtek a neděli, z Prahy (v 15:00), staví v Jihlavě (16:50), Brně na Zvonařce (18:20), Olomouci (19:40), Ostravě (21:10), v Polsku zastavuje v Katovicích (v 22:40) a Krakově (o půlnoci), dál už zastavuje na Ukrajině ve Lvově (8:25), v Rivném (12:00), v Žitomiru (14:50), v Kyjevě (16:45) a v Poltavě (21:15). Cena cesty z Prahy do Lvova začíná na 879 Korunách, do Kyjeva jízdenka startuje za 1129 Korunách a do cílové Poltavy se první cestující dostanou za 1329 Korun. Opačným směrem jede autobus v pondělí, úterý a pátek. Odjezd z Poltavy (9:00) následují stanice na Ukrajině Kyjev (14:20), Žitomir (16:20), Rivné (19:10) a Lov (22:45), v Polsku Krakov (7:10) a Katovice (8:30) a konečně dorazí do Česka Ostravy (10:00), Olomouce (11:30), Brna Zvonařky (12:50), Jihlavy (14:10) a nakonec i do Prahy (15:50). Linku pro FlixBus provozuje nový autobusový partner Leon Pol Trans.

Do sítě přibývá prostřednictvím externího partnera také Moldavsko

Společnost FlixBus také oznámuje první propojení z Ukrajiny do Moldavska: na platformě FlixBus byl zahájen prodej jízdenek na partnerskou linku dopravce Trans City z Kyjeva do Kišiněva. Celá trasa linky:

CUA886: Kyjev – Žytomyr – Berdychov – Vinnycja – Mohyliv-Podilskyi – Jeďinec – Balti – Orhei – Kišiněv – letiště Kišiněv

Autobusy firmy Trans City postrádají obvyklé celozelené polepy FlixBusů, do sítě je zapojuje zelená nálepka „in cooperation with FlixBus“, podle které jsou na autobusovém nádraží snadno poznatelné. Noční linka odjíždí z Kyjeva v 17:00 a přijíždí do Kišiněva v 5:00 následujícího dne.

Odtud se cestující z této linky mohou vydat do hlavního města Rumunska přestupem na další partnerský spoj společnosti FlixBus na trase Kišiněv-Bukurešť, který odjíždí ve 21:00. Linka Kišiněv-Bukurešť je provozována ve spolupráci s místním dopravcem Gal Spedition.

„Ukrajinská síť FlixBusu nebyla nikdy tak silná jako nyní – 14 linek vyjíždějících ze 13 ukrajinských měst,“ komentuje Michal Lehman, ředitel FlixBusu pro Ukrajinu, Polsko a Pobaltí, „Chceme, aby si každý Ukrajinec, který se dnes těžce rozhoduje pro cestu do Evropy, mohl koupit jízdenku za přijatelnou cenu a měl jistotu, že cestuje pohodlným autobusem s v Evropě běžným vybavením.“

Obnova linek v plném proudu

Od 7. prosince se v plné délce bude obnovovat linka z Plzně do Oděsy. Ta doposud končila v městě Vinnycja. Nyní se vrací až do přístavního města Oděsa. Spoj pojede pěkrát týdně. Z Plzně v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a sobotu, v opačném směru v pondělí, středu, čtvrtek, sobotu a v neděli. Cena jízdenky z Prahy do Oděsy startuje na 1099 Korunách. Autobusovým partnerem na této lince je společnost RegaBus.

Od začátku rozsáhlé války na Ukrajině společnost FlixBus zahájila již 6 nových linek z Ukrajiny do Evropy. Celkem již společnost provozuje 14 linek z Ukrajiny do 5 evropských zemí: Polska, České republiky, Maďarska, Slovenska a Rakouska:

Ukrajina/Polsko
• N3230 Kyjev – Žytomyr – Novograd-Volynskyj – Rivne – Lvov – Krakov – Katovice – Vratislav
• N3221 Kyjev – Žytomyr – Novohrad-Volynskyj – Rivne – Luck – Lublin – Varšava
• N3222 Kyjev – Žytomyr – Rivne – Luck – Lublin – Varšava
• 3241 Ivano-Frankivsk – Lvov – Lublin – Varšava
• 3231 Lvov – Krakov – Katovice – Opole – Vratislav
• 3232 Ivano-Frankivsk – Lvov – Krakov
• N3242 Vinnycja – Chmelnyckyj – Lvov – Lublin – Varšava
• N3245 Ivano-Frankivsk – Lvov – Rzeszow – Lodž – Poznaň

Ukrajina/Česká republika přes Polsko
• N3270 Kyjev – Žytomyr – Rivne – Lvov – Krakov – Katovice – Ostrava – Olomouc – Brno – Praha
• N3277 Zatoka – Oděsa – Uman – Vinnycja – Chmelnyckyj – Ternopil – Lvov – Krakov – Katovice – Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
• N3271 Poltava – Kyjev – Lvov – Krakov – Praha

Ukrajina/Maďarsko
• N3280 Kyjev – Žytomyr – Rivne – Lvov – Mukačevo – Užhorod – letiště Budapešť – Budapešť
• 3285 Lvov – Stryj – Mukačevo – Užhorod – Nyiregyhaza – letiště Budapešť – Budapešť

Ukrajina/Slovensko/Rakousko
• N3272 Lvov – Stryj – Mukačevo – Užhorod – Košice – Prešov – Poprad – Žilina – Trenčín – Trnava – Bratislava – Vídeň – St. Pölten