Preference pro tramvaje do smyčky Královka

Na žádost technického a dopravního úseku Dopravního podniku hl. m. Prahy jsme se z pozice městské části Praha 6 připojili k žádosti o větší preferenci tramvají na ulici Bělohorská při odbočování do smyčky Královka.

Do smyčky pravidelně zajíždí linka 23 a v době výluk na Praze 6 bývá smyčka používána pro zkrácené linky z Vypich, Petřin, Podbaby, či Divoké Šárky. Odbočující tramvaje čekají na volno do smyčky neúměrně dlouho a často tak zdržují tramvajové vlaky pokračující dále Břevnovem na Vypich a Bílou Horu.

Ke světelně řízené křižovatce SSZ 6.834 Bělohorská – Pod Královkou proběhlo společné jednání dopravního podniku, TSK, Prahy 6 a magistrátu už v květnu letošního roku. Z jednání vyplývá, že je zájem o doplnění dalšího výběru volna pro vjezd do smyčky a prodloužení volna pro druhou tramvaje, která je zdržena vlivem blokování výhybky.

Nyní se čeká na další postup Technické správy komunikací, která zadává zpracování projektu řízení křižovatky.

Ondřej Matěj Hrubeš

Kluk, co se od dětství zajímá o dopravu, procestoval přes 180 měst s městskou dopravou, založil dopravní magazín MHD86.cz, natáčí Dopravní podcast a byl zvolen radním pro dopravu v městské části Praha 6.