Cyklověže na 18 místech po celé republice, cestující s In Kartou mají výhodu

Městská, turistická, sportovní kola nebo elektrokola. Všechny tyto typy bicyklů lze uschovat v cyklověžích Biketower, které jsou na osmnácti místech po celé republice. Často se nacházejí nedaleko nádražních budov, cyklisté tak po uschování kola mohou pokračovat v cestě vlakem.

Oproti běžnému stojanu na kola má cyklověž řadu výhod. Kolo je chráněno před krádeží nebo povětrnostními vlivy. Celou dobu jsou kola i monitorována kamerovým systémem. Po dobu úschovy jsou i pojištěna proti poškození nebo krádeži. Na kole lze při uschování nechat veškeré příslušenství, včetně světel nebo brašny. Na řídítka můžete pověsit přilbu nebo na nosiči nechat tašku s nákupem. Celý proces úschovy kola trvá zhruba 25 sekund a stará se o něj robotický systém. Každá věž má kapacitu 118 kol, z toho 16 kol dětských. Doba úschovy kola ve věži je až 30 dní, cena úschovného za jeden den je ve většině věží 5 korun.

Zákazníci Českých drah s bezkontaktní čipovou In Kartou nebo virtuální In Kartou (na zařízení Android) s nahranou platnou aplikací IN 25, 50, 100 nebo Business mají v šestnácti z osmnácti věží uschování na prvních 24 hodin zdarma.

U řady cyklověží je k dispozici servisní stojan s pumpičkou pro cyklisty, v Čelákovicích a Lysé nad Labem pak i nabíjecí skříňka pro elektokola. Dvě cyklověže Biketower jsou v Lysé nad Labem, další jsou pak v Milovicích, Berouně, Šumperku, Trutnově, Čelákovicích, Poděbradech, Hodoníně, Třinci, Přerově, Hranicích na Moravě, Jaroměři, Kolíně, Moravské Třebové, Litoměřicích, Břeclavi a Pardubice.

TZ ČD