Veletrh Busworld 2023 nabídne to nejlepší od Škoda Group

Škoda Group, významný výrobce řešení pro udržitelnou městskou mobilitu, se představí v historické premiéře na Busworld 2023, největším evropském veletrhu autobusové dopravy. Akce se koná v Bruselu od 7. do 12. října a skupina zde představí svůj pohled na udržitelnost, nízkou spotřebu energie, digitální inovace a spolehlivost. Vedle pokročilých technologií pro elektrický pohon vozidel, představí skupina ve spolupráci se SOR Libchavy i 12metrový elektrobus. Toto moderní vozidlo se může pochlubit možností plug-in nabíjení, funkcí kneeling a moderním interiérem, který je uzpůsoben pro osoby se sníženou schopností orientace a pohyblivosti. Předností vozidla je zejména tichý a ekologický provoz. Škoda Group je po celém světě známá i díky rozsáhlému portfoliu elektrických komponentů pro všechny typy vozidel hromadné dopravy.

Náš debut na Busworld 2023 je pro skupinu velmi důležitý. Za naší existenci jsme uvedli do provozu více než 15 000 trolejbusů, vedle toho i řadu elektrobusů a představili již dvě generace autobusů na vodíkový pohon. Naše bohatá historie zahrnuje i výrobu komponentů, které pohánějí systémy veřejné dopravy po celém světě. Zveme všechny návštěvníky veletrhu, aby navštívili náš stánek 802 v hale 8 a na vlastní oči si prohlédli technologie, které definují budoucnost veřejné dopravy,“ popisuje Petr Novotný, President Components & Bus Mobility ve Škoda Group.

Odhalení nejmodernějších řešení

Účastníci veletrhu se budou moci seznámit s nejpokročilejšími technologiemi pro elektrický pohon, IPMSM motorem a SiC měničem. Design pětifázového IPMSM motoru byl vyvinut k dosažení maximálního výkonu, snížení hmotnosti a zvýšení účinnosti, a to vše v rámci omezeného prostoru v podvozku vozidla. Trakční měnič SiC využívá pokročilou technologii tranzistorů z karbidu křemíku (SiC), čímž zajišťuje výjimečnou hustotu výkonu. Toto pětifázové zařízení, vybavené sofistikovaným řídícím algoritmem, zajišťuje vysokou účinnost v širokém spektru rychlostí i zatížení. Skupina na veletrhu představí i program ASTRID – monitorovací systém pro kolová vozidla, který sleduje a analyzuje vozidla od Škodovky přímo v provozu. Během jízdy je schopen monitorovat až 50 různých parametrů, mezi nimi například spotřebu, výdrž baterií či polohu autobusu.

Výjimečná spolehlivost v akci

Portfolio vozidel Škoda Group se pyšní vysokou spolehlivostí a důrazem na ekologický provoz. Parciální Škodovácké trolejbusy dodané do Zlína ujedou na baterie v průměru téměř 30 tisíc kilometrů ročně, což představuje více než 42 % jejich celkového ročního nájezdu. Elektrobusy Škoda ujedou ročně v Trutnově přes 78 tisíc kilometrů. Tyto statistiky podtrhují výjimečnou spolehlivost, odolnost a výkonnost, které tato česká vozidla přináší do světa silniční městské dopravy.

TZ Škoda Group