Doubledeckery svezly 31 tisíc cestujících

Letošní sezóna linky 88, obsluhovaná patrovými autobusy Dopravního podniku Ostrava (DPO), přilákala 31 tisíc cestujících, o 8 tisíc více než loni. Obsazenost narostla v průměru o 10 cestujících na spoj. Tyrkysové doubledeckery na lince 88 převážejí cestující z městských částí Poruba a Jih k nejvyhledávanějším turistickým cílům města, Dolní oblasti Vítkovice a Zoo Ostrava.

Obsazenost spojů v sezóně 2023 byla v některých případech i na hranici kapacity vozů. U více než poloviny spojů přesáhla 60 procent.  „Máme velkou radost, že doubledeckery jsou hitem i letošní sezóny. Mimořádné úspěšnosti u cestujících si vážíme. Je to druhý rok, co jsme linku 88 vedli již z Poruby. Ukázalo se to jako dobré rozhodnutí. Pro příští rok navrhujeme trasu zachovat,“ uvádí generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.  

Zájemci mají každoročně možnost svézt se doubledeckery na lince č. 88 od jara do podzimu, letošní sezóna začala 29. dubna a končila 1. října 2023.  „Doubledeckery jsou symbolem Ostravy. Nedávno nás jeden z nich reprezentoval například v Brně na akci s názvem Šotodays, pořádané Sdružením dopravních podniků ČR, kde byl ostravský doubledecker hvězdou. Těší nás, že dvoupodlažní autobusy dělají radost nejen místním, ale zvyšují povědomí o Ostravě jako o moderním městě, které má kvalitní a atraktivní MHD,“ uvádí Břetislav Riger, náměstek primátora pro dopravu.

 Možnost obdivovat panoramata z patrového tyrkysového krasavce mají cestující přes týden na vybraných spojích linky 78, vedoucí mezi zastávkami Poruba, Opavská a Hrabová, PZ jih a na lince 20, vedoucí mezi zastávkami Poruba, Studentské koleje a Bazaly.

TZ DPO