Na výlet vlakem a na kole i v předjaří

České dráhy zajišťují přepravu jízdních kol prakticky ve všech svých vlacích po celý rok. Za pěkného počasí, které by mělo být i o nadcházejícím víkendu, je snadné vyrazit na kratší nebo delší výlet na kole po oblíbených cyklostezkách a vrátit se z výletu vlakem.

Přeprava kol je možná prakticky ve všech spojích Českých drah. Pokud jsou označeny symbolem „jízdního kola“, jedná se o přepravu spoluzavazadel a ve vlacích je vyšší kapacita pro jejich přepravu. Ve vlacích označených symbolem „kufr“ je přeprava kol možná ve speciálním voze jako úschova během přepravy.

V regionálních vlacích je možné přepravovat jízdní kola bez formalit do vyčerpání kapacity.  V dálkových spojích je možní rezervace (příslušný symbol v kolečku), u některých dálkových vlaků např. EC/IC, railjet nebo SC Pendolino je rezervace povinná (příslušný symbol je ve čtverečku).

Cena za přepravu jízdního kola v tarifu Českých drah do 150 km je 40 Kč, nad 150 km je to 60 Kč. V rámci integrovaných dopravních systémů mohou být pro přepravu jízdních kol stanoveny další nabídky dle tarifu příslušného IDS.

Více podrobností o přepravě kol naleznete na odkazu www.cd.cz/dalsi-sluzby/psi-kola-a-jina-zavazadla/-26463/ .

TZ ČD