Praha 6 si připomněla 50 let od konec provozu dvounápravových tramvají

Ve čtvrtek 25. dubna si občané Prahy 6 připomněli 50 let od konce provozu dvounápravových tramvají. V rámci dopravní historie proběhla komentovaná prohlídka střešovického Muzea MHD a následně jízda historickou tramvají s vlekem. Trasa vedla z Vozovny Střešovice přes Pražský hrad, Hradčanskou a Dejvickou do smyčky Červený vrch a následně zpět do vozovny. Ve smyčce si mohli zájemci tramvaj vyfotografovat, či si zazvonit.

Prohlídkou prováděl Radan Kukal, který patří mezi experty Dopravního podniku hl. m. Prahy na historii vozů a uniforem řidičů. Jízda se uskutečnila s historickou tramvají složenou z vozů ev. č. 2239+1523, která je specifická v tom, že její stav reprezentuje ukončení těchto vozů v roce 1974 (v provozu je dnes vidět jen výjimečně) a nejedná se o tzv. „leštěnku“, kterou běžně potkáte na linkách 41 a 42.

Foto: MČ Praha 6

Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.