Praze 6 chybí záchytné parkoviště P+R

S ohledem na zaplněné ulice v Dejvicích a Bubenči (ale také na Petřinách a Červeném Vrchu) po zavedení parkovacích zón se nabízí otázka, zda je správné, že na „modré zóně“ může zaparkovat každý. Stačí k tomu jen zadat svou registrační značku do mobilní aplikace a platební kartou zaplatit parkovné. Obdobně jako ve smíšených zónách v parkovacím automatu.


Hlavní smysl „modrých zón“, který nabízel možnost parkování jen pro rezidenty, se vytratil. Rozšíření parkovacích zón na celé území Prahy 6 je spíš jen nouzovým řešením v situaci, kdy na hranicích šestky není dosud jediné záchytné parkoviště P+R. Přitom do naší městské částí ústí dvě dálnice ze severozápadu (D6 a D7) a dvě vytížené silnice z rozrůstajícího se Horoměřicka a Roztocka.

Z celopražského pohledu také není řešením, aby si každá městská část tvořila vlastní „modré zóny“. Nastává nejvyšší čas, aby existovala celopražská karta a zároveň se začala stavět velkokapacitní záchytná parkoviště P+R na příjezdech do Prahy.

Vyšlo v časopise Vaše 6, duben 2018

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.