O webu

Dopravní magazín MHD86.cz vznikl v roce 2014. Zaměřuje se především na městskou dopravu a to nejen v Praze, ale i v Evropě. Magazín přináší aktuální zpravodajství, zajímavosti z provozů, názory a komentáře, cestovatelské reportáže či pravidelné rubriky, mezi kterými najdete například kalendář dopravních akcích. Dopravní magazín proto není jen pro šotouše, jelikož reflektuje propojení dopravy a politiky. Šéfredaktorem dopravního magazínu MHD86.cz je Ondřej Matěj Hrubeš.

Na konci roku 2018 došlo k významnému obsahovému propojení s časopisem Městská doprava, který vychází v Česku a na Slovensku od roku 1996.

Dvakrát měsíčně je zdarma rozesílán skalním čtenářům e-mailový Dopravní magazín. V něm najdou shrnující zpravodajství přehledně na jednom místě a často se dozví i něco navíc, než běžní čtenáři jen na stránkách.

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)


Mediální partnerství

Dopravní magazín je dlouhodobým mediálním partnerem dopravních závodů Pražská lítačka a Křížem krážem. Pražská lítačka se koná pravidelně na začátku dubna v Praze a závod je spjatý s tříhodinovým cestováním městskou hromadnou dopravou. Závod Křížem krážem se každoročně koná v druhé polovině září v celé České republice a je spojený s 24 hodinovým cestováním po železnici.

Mezi další akce, kde je dopravním magazín MHD86.cz mediálním partnerem patří autobusový veletrh Czechbus, který se koná každoročně na podzim v Praze a odborná konference Chytrá a zdravá doprava ve městech, která se koná každé dva roky v Plzni.

Spolupráce

Od roku 2018 probíhá spolupráce se známým dopravním webem Urbanrail.net, které se zaměřuje na kolejovou městskou dopravu po celém světě.

V roce 2019 byly spuštěné sesterské stránky www.retrolinka23.cz, které mají za cíl podporovat a propagovat pražskou tramvajovou linku 23, na kterou jsou vypravovány legendární retrovozy řady T3.

Napište

A nezapomeňte. Dopravní magazín www.MHD86.cz je místem i pro vaše komentáře, prezentace a zprávy ze světa MHD. S připomínkami, podněty, návrhy spolupráce, inzercí, žádostí o komentář k dopravě a nebo s tipy ze světa městské dopravy kontaktujte šéfredaktora.

 

Profily na sociálních sítích: