O webu

Dopravní magazín MHD86.cz vznikl v roce 2014. Zaměřuje se především na městskou dopravu a to nejen v Praze, ale i v Evropě. Magazín přináší aktuální zpravodajství, zajímavosti z provozů, názory a komentáře, Dopravní podcasty, či cestovatelské reportáže. Dopravní magazín proto není jen pro šotouše, jelikož reflektuje propojení dopravy a politiky. Šéfredaktorem dopravního magazínu MHD86.cz je Ondřej Matěj Hrubeš.

V letech 2018 až 2020 probíhala významná spolupráce s časopisem Městská doprava (časopis už neexistuje). Od roku 2021 probíhá spolupráce s prestižním týdeníkem Euro.

Placený obsah pro Patreony

Od roku 2021 je součástí webiku i placený obsah pro nejvěrnější čtenáře a posluchače. Pro předplatitele jsou připravovány plné verze článků a podcastů. Zároveň mají Patreoni nový obsah v předpremiéře a bez reklam. Předplatitelé mají možnost pokládat otázky hostům Dopravního podcastu, či dostávají zákulisní informace. Předplatné si může objednat každý od 3 € měsíčně. 

E-mailový zpravodaj MHD86.cz

Zhruba dvakrát až třikrát měsíčně je zdarma rozesílán čtenářům e-mailový Dopravní magazín. V něm najdou shrnující zpravodajství přehledně na jednom místě a často se dozví i něco navíc, než běžní čtenáři jen na stránkách.

Mediální partnerství

Dopravní magazín je dlouhodobým mediálním partnerem dopravních závodů Pražská lítačka a Křížem krážem. Pražská lítačka se koná pravidelně na začátku dubna v Praze a závod je spjatý s tříhodinovým cestováním městskou hromadnou dopravou. Závod Křížem krážem se každoročně koná v druhé polovině září v celé České republice a je spojený s 24 hodinovým cestováním po železnici.

Mezi další akce, kde je dopravním magazín MHD86.cz mediálním partnerem patří autobusový veletrh Czechbus, který se koná každoročně na podzim v Praze a odborná konference Chytrá a zdravá doprava ve městech, která se koná každé dva roky v Plzni.

Spolupráce

Od roku 2018 probíhá spolupráce se známým dopravním webem Urbanrail.net, které se zaměřuje na kolejovou městskou dopravu po celém světě.

V roce 2019 byly spuštěné sesterské stránky www.retrolinka23.cz, které mají za cíl podporovat a propagovat pražskou tramvajovou linku 23, na kterou jsou vypravovány legendární retrovozy řady T3.

Napište

A nezapomeňte. Dopravní magazín www.MHD86.cz je místem i pro vaše komentáře, prezentace a zprávy ze světa MHD. S připomínkami, podněty, návrhy spolupráce, inzercí, žádostí o komentář k dopravě a nebo s tipy ze světa městské dopravy kontaktujte šéfredaktora.