Pozvánka: Den otevřených dveří ve Zlíně (9.6.2018)

Již koncem tohoto týdne, v sobotu 9. června 2018, se uskuteční další den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Vozové depo bude otevřeno od 9 do 16 hodin. Návštěvníci uvidí historická vozidla MHD a také se jimi budou moci bezplatně svézt.


„Zveme všechny, koho zajímá zázemí městské hromadné dopravy. Máme program pro dospělé i pro děti,“ říká ředitel DSZO Josef Kocháň.

Mnozí lidé navštěvují dny otevřených dveří DSZO každoročně. Přicházejí celé rodiny nebo třeba tatínek s dětmi. Zůstávají i několik hodin. Den otevřených dveří DSZO se stal pevnou součástí kulturního a společenského kalendáře Zlína.


Zlínský Erťák s vlekem v Pardubicích

Ani letos nebude chybět zvláštní bezplatná linka historických trolejbusů a autobusů mezi vozovnou a točnou Sportovní hala. Budou se na ní střídat domácí historická vozidla MHD, někdy i s vlečkou, a vozy vypůjčené z Technického muzea v Brně. Spoje budou jezdit v půlhodinovém intervalu. Zvláštní autobus bude jednou za hodinu jezdit z vozovny také ke Státnímu okresnímu archivu ve Zlíně-Klečůvce. Tam budou probíhat rovněž prohlídky pro veřejnost, letos se zaměřením na historii Baťova kanálu. Autobusy budou zastavovat též u sídla Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v Přílucké ulici a rovněž v Želechovicích.

V areálu vozovny DSZO čekají na návštěvníky prohlídky odstavených vozidel, dispečinku a dílen, jízda myčkou, hry a soutěže pro děti, nafukovací balonky, občerstvení, reprodukovaná hudba. Ve vozovně bude k vidění i několik atraktivních trucků.

Modrá souprava při příjezdu do areálu DSZO

V minulém roce přišlo do areálu DSZO během dne otevřených dveří asi 2 700 návštěvníků.

Z Technického muzea Brno budou letos do Zlína zapůjčena tato tři historická vozidla:

  • autobus Karosa T500HB
  • autobus Škoda 706 RTO
  • trolejbus Škoda T11

Zdroj: TZ DSZO

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.