Adam Scheinherr: Linku 216 jezdící v Praze 6 předáme soukromému dopravci

Autobusová linka 216 spojující Ústřední vojenskou nemocnici s Ořechovkou a Hanspaulkou bude odebrána pražskému dopravnímu podniku. Nově má dopravu na lince zajistit soukromý dopravce. S touto informací vystoupil na listopadovém zastupitelstvu hl. m. Prahy Adam Scheinherr, náměstek pro dopravu zvolený za subjekt Praha Sobě.

Reagoval tak na interpelaci Jakuba Stárka (zastupitel HMP a 1. místostarosta MČ Prahy 6 za ODS) ohledně nedostatku řidičů na straně dopravního podniku, o které jste se dočetli na MHD86.cz. Jakub Stárek ve své interpelaci zmínil, že si je vědom nedostatku řidičů na straně dopravního podniku, ale že není možné situaci řešit způsobem, že buď spoje zajistí dopravní podnik a nebo nikdo. V takovém případě, kdy se omezí MHD, začnou lidé jezdit autem. Dále se v interpretaci tázal, proč nejsou využity nabídky soukromých dopravců pro zachování stávajícího provozu městské dopravy.

„Co se týká vašich návrhů ohledně například toho, že by některé linky mohli převzít soukromí dopravci, tak je to přesně tak, jak říkáte. My o tomto jednáme. Například půjde k novému dopravci linka číslo 216, šla k novému dopravci linka číslo 192,“ řekl Adam Scheinherr na zastupitelstvu hl. m. Prahy.

Záměr předat linku 216 soukromníkovi potvrdil i ROPID. „V tuto chvíli jednáme o předání autobusové linky 216, kdy toto převzetí linky DPP soukromým dopravcem potvrdil pan náměstek Scheinherr na posledním zastupitelstvu hl. m. Prahy konaném 14. listopadu. S ohledem na administrativní procesy předpokládáme změnu dopravce na této lince v průběhu 1. čtvrtletí 2020,“ sdělil pro MHD86.cz Filip Drápal, tiskový mluvčí ROPID.

Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.