Ostrava nakoupí dvoupatrové autobusy

Dva nové dvoupodlažní autobusy s pohonem na CNG dodá Dopravnímu podniku Ostrava (DPO) společnost Scania. Švédský výrobce uspěl ve výběrovém řízení, které DPO vypsal loni v prosinci. Obě strany podepsaly smlouvu.

Za každý autobus zaplatí DPO necelých 14,5 milionů korun. Doubledeckery budou zhruba 4 metry vysoké, klimatizované a s wi-fi připojením v obou patrech. Nasazovat je bude DPO na speciální lince mezi ZOO a Dolní oblastí Vítkovice. „Ostrava se stala turistickou destinací. Dolní oblast Vítkovice patří mezi vůbec nejnavštěvovanější místo v Česku. A neméně populární je i ostravská ZOO. V dopravním podniku chceme na tento trend zareagovat a věříme, že naše nové dvoupodlažní autobusy tyto atraktivní místa nejen dobře propojí, ale že se samy vyhledávanou turistickou atrakcí stanou,“ říká předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

„Ostravskou zakázku vnímáme jako velkou příležitost. Za prvé je pro nás první taková v České republice, za druhé dlouhodobě vnímáme kam a jak rychle se DPO technicky posouvá, i proto jsme rádi, že i my se k tomuto procesu můžeme připojit,“ říká zástupce společnosti Scania Lukáš Martinů.

Doubledeckery by se měly v ostrém provozu objevit od 1. července 2020. Budou jezdit na speciální lince 88 o víkendech a státních svátcích v Česku a Polsku. V ostatních dnech budou nasazovány, dle potřeby i na jiných linkách.

TZ DPO