V Ústí nad Labem vyjede devět nových trolejbusů Škoda 27 Tr

V prosinci 2019 budou Dopravnímu podniku města Ústí nad Labem a.s. dodány nové parciální nízkopodlažní trolejbusy Škoda 27 Tr, které posílí jeho vozidlový park. Jejich nasazení do provozu je plánováno počátkem roku 2020.

,,Jedná se o třínápravové, čtyřdveřové, nízkopodlažní kloubové trolejbusy, určené pro městskou hromadnou dopravu, s obsaditelností 115 osob. Garantovaná životnost trolejbusu je minimálně 15 let v městském provozu. Trolejbusy jsou vybaveny tzv. kneelingem, umožňující snazší nástup a výstup cestujících. Dále jsou vybaveny kamerovým systémem, který umožňuje řidiči pohodlné sledování prostor u všech dveří nebo poptávkovým systémem otevírání dveří. Novinkou oproti předešlým dodávkám trolejbusů, kterou jistě cestující ocení, bude určitě celovozová automatická klimatizace, USB nabíječky, nerezová madla v kartáčovém provedení nebo nové provedení sedaček, které budou mít plastové opěradlo a koženkové sedadlo. Cena jednoho dodaného trolejbusu je 16 930 000 Kč bez DPH,“ uvedl Petr Dolejš, vedoucí střediska údržby trolejbusů.

Parciální trolejbus je trolejbus s pomocným bateriovým pohonem, kterým mohou být moderní trolejbusy na přání zákazníka vybaveny. Trolejbusu to umožňuje jízdu i mimo úseky trakčního trolejového vedení. Dojezdová vzdálenost mimo trakční trolejové vedení je 10 – 12 km.

,,Parciální trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem byly primárně pořízeny pro zajištění dopravní obslužnosti městského obvodu Střekov při plánované celkové rekonstrukci mostu Dr. E. Beneše,“ uvedl Roman Pospíšil, náměstek výkonného ředitele pro dopravu.

,,Pravidelná obnova vozového parku nám pomáhá zajistit více spojů nízkopodlažními vozidly, které umožňují snadné nastupování a vystupování a splňují všechny současné požadavky na příjemné cestování veřejnou dopravou. Další navýšení počtu nízkopodlažních vozů v ulicích města ocení nejen maminky s kočárky, ale i senioři a osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Průběžná obnova vozidlového parku je pro nás velice důležitá a potřebná,“ uvedl Ing. Libor Turek, Ph.D., výkonný ředitel společnosti.

Před uvedením do provozu budou trolejbusy dovybaveny povinným označením, doplněny palubními počítači a novým odbavovacím systémem.

,,Plánujeme i slavnostní představení nových parciálních trolejbusů pro občany města, a to začátkem roku 2020,“ uvedla Jana Dvořáková, tisková mluvčí.

TZ DPmÚL