Novým členem představenstva DPP byl zvolen Slovák Matej Augustín

Dozorčí rada Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na svém jednání tento týden zvolila k 19. prosinci 2019 Mateje Augustína na neobsazené místo člena představenstva společnosti. Představenstvo DPP tak pracuje v plném, tj. pětičlenném složení. Představenstvo DPP se sešlo na mimořádném zasedání a rozdělilo si své působnosti tak, že ekonomická oblast přešla z gesce předsedy představenstva a generálního ředitele na nového člena.

Volba a odvolávání členů představenstva DPP je dle stanov společnosti v plné kompetenci dozorčí rady DPP. Ta na svém jednání ve středu 18. prosince 2019 zvolila k 19. prosinci 2019 Mateje Augustína do funkce člena představenstva DPP, doporučila představenstvu jeho působnost v ekonomickém oboru a požádala představenstvo o mimořádné zasedání.

Představenstvo DPP dozorčí radě vyhovělo a na včerejším mimořádném zasedání si rozdělilo své působnosti tak, že ekonomická oblast přešla z gesce předsedy představenstva a generálního ředitele na nového člena představenstva. Představenstvo DPP tak od 19. prosince 2019 pracuje v plném, pětičlenném složení.

Matej Augustín je manažer a ekonom s dlouholetými zkušenostmi v krizovém managementu národních i nadnárodních společností, auditu finančních institucí, bankovnictví a železničním sektoru. Svojí pracovní kariéru začal jako lektor na katedře ekonomie a účetnictví Univerzity Komenského v Bratislavě, poté působil jako manažer auditu bank v mezinárodní společnosti KPMG Slovensko. V letech 2002 – 2006 byl ředitelem finančního výkaznictví VUB Banky a současně působil jako předseda komise pro bankovní výkaznictví ve Slovenské bankovní asociaci a jejím zastoupení v Evropské bankovní federaci v Bruselu. Od roku 2006 do roku 2010 působil v Železniční společnosti Cargo Slovakia jako předseda představenstva a generální ředitel. Poté zastával různé pozice jako hlavní státní poradce na Úřadu vlády SR, projektový manažer na ministerstvu zdravotnictví SR, generální ředitel ve společnosti Železničné opravovne a strojárne Zvolen a senior konzultant v oblasti restrukturalizací společností.

TZ DPP