LTE sítí je pokryto už 25 stanic pražského metra

Mobilní a datové služby ve standardu LTE mohou cestující od včerejška využívat už v 25 stanicích pražského metra. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) s konsorciem operátorů (O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Vodafone Czech Republic) a společností CETIN vysokorychlostní sítí LTE nově pokryl stanice Florenc B a Palmovka na trase B a stanici Staroměstská na trase A, jakož i přilehlé tunely. Do stanice Malostranská se signál LTE rozšíří v průběhu příštího týdne a v první polovině července do dalších 3 stanic. Od začátku letošního roku se sítí LTE podařilo pokrýt 9 stanic metra v širším centru Prahy.

Díky pokrytí dalších 3 stanic pražského metra vysokorychlostní sítí LTE mohou cestující využívat mobilní či datové služby v nejvyšší kvalitě nově v celých úsecích od Florence na Palmovku na trati B a od Staroměstské po Muzeum na trase A. Příští týden k tomu přibyde stanice Malostranská, a v první polovině července plánuje DPP společně s konsorciem operátorů pokrýt i stanice Hradčanská a Dejvická. Díky tomu budou mobilní či datové služby ve standardu LTE k dispozici v celém úseku trasy A od Nemocnice Motol po Muzeum.

Letos DPP s konsorciem operátorů pokryl sítí LTE 9 stanic metra a přilehlých tunelů. Na konci března 2 stanice: Křižíkova – Invalidovna, o měsíc později další dvojici Můstek – Muzeum. Na začátku června přibyl signál LTE ve stanicích Anděl a Smíchovské nádraží a v těchto dnech Florenc B, Palmovka a Staroměstská. Jako první dostaly signál LTE stanice na novém úseku metra A mezi Bořislavkou a Nemocnicí Motol v roce 2015. V roce 2018 se síť LTE rozšířila na trasu C v úseku od Muzea po Roztyly a loni v září o další 4 stanice mezi Muzeem a Nádražím Holešovice.

Aktuální stav pokrytí stanic a přilehlých tunelů pražského metra vysokorychlostní sítí LTE:

Linka A

  • úsek Staroměstská – Muzeum (3 stanice)
  • úsek Nemocnice Motol – Bořislavka (4 stanice)

Linka B

  • úsek Smíchovské nádraží – Anděl (2 stanice)
  • úsek Florenc – Palmovka (4 stanice)

Linka C

  • úsek Nádraží Holešovice – Roztyly (12 stanic)

TZ DPP