Ostrava zavedla 24hodinovou jízdenku z jízdenkomatu

Dopravní podnik Ostrava (DPO) zavádí novinku v nákupu jízdenek. 24hodinovou jízdenku bude nyní možné zakoupit také v tyrkysových jízdenkomatech přímo na bezkontaktní platební kartu a Kreditní jízdenku.

Doposud fungoval systém tak, že cestující, kteří se odbavovali platební kartou nebo Kreditní jízdenkou, mohli využívat systému tzv. chytré denní optimalizace, tedy při opakovaných jízdách v rámci jednoho dne zaplatí maximálně cenu 24hodinové jízdenky. Zúčtování však probíhá vždy od/do 03:00 hodin a nejedná se tedy o standardní 24hodinovou jízdenku.

„Systém chytré optimalizace je výhodný zejména pro občany Ostravy, kteří zde žijí a pracují. Reagujeme však na časté potřeby a přání našich cestujících a tento systém nemusí být výhodný zejména pro turisty, kteří naše město navštíví až v odpoledních časech a odjíždí následující den v dopoledních časech, přičemž v obou dnech chtějí využít to nejvýhodnější jízdné, které jim touto změnou umíme nabídnout. Proto nyní zavádíme k 3denní jízdence také 24hodinovou jízdenku, kterou si mohou cestující zakoupit v našem jízdenkomatu,“ vysvětluje generální ředitel DPO Daniel Morys.

Kromě standardní 24hodinové jízdenky za 100 Kč nabízí jízdenkomat také zlevněnou variantu této jízdenky pro cestující do 15 let za cenu 50 Kč a 24hodinovou skupinovou jízdenku, platnou až pro 5 osob, a to bez omezení věku za cenu 200 Kč.

TZ DPO