PMDP spustí novou linku 58 do Třemošné

Od 1. září 2021 spustí Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) novou autobusovou linku 58, která zajistí přepravu zejména pro obyvatele Třemošné a Zruče-Sence. Linka, kterou si zmíněné obce u PMDP objednaly, bude do půlky letošního prosince fungovat ve zkušebním provozu.

Mezi Třemošnou a Zručí-Sencem je historicky silná vazba, neboť Třemošná zajišťuje funkci lékařskou, nákupní i vzdělávací. Autobusy nové linky 58 tak nejen usnadní dopravu do Plzně, ale také mezi oběma sídelními celky,“ říká Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a dodává: „Myslím si, že zajímavé budou spoje nové linky i pro školáky dojíždějící do třemošenské základní školy.“

Autobusy budou vyjíždět z tramvajové konečné na Bolevci a pojedou přes 4 zastávky v Třemošné a 5 zastávek ve Zruči-Senci až na konečnou Bílá Hora, kde budou mít spoje v obou směrech garantovaný přestup na linku 20 pokračující do centra Plzně. Prozatím počítáme s provozem v pracovní dny,“ upřesňuje Miroslav Macháň, dopravně provozní ředitel PMDP.

Linka 58 bude v testovacím provozu do 12. prosince letošního roku.

TZ PMDP


Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.