Skupina Škoda Transportation bude servisovat elektrické jednotky Českých drah

Skupina Škoda Transportation bude ve svém závodě v Šumperku zajišťovat periodické obnovy elektrických jednotek pro České dráhy. Jedná se o jednotky RegioPanter a InterPanter. Doba trvání zakázky je pět let a je ve výši bezmála jedné miliardy korun. Skupina Škoda Transportation je předním evropským výrobcem vozidel pro hromadnou dopravu a dlouhodobě také zajišťuje servis, opravy či modernizace nejen vozidel z vlastní výroby.

Již bezmála 75 let pracujeme na tom, aby všechny vlaky našich zákazníků spolehlivě jezdily v té nejlepší kondici. Jsme velice rádi, že si nás České dráhy vybraly jako partnera pro údržbu Panterů na dalších 5 let. Vnímáme to jako velký závazek a zároveň jako dobrou zprávu dlouhodobé perspektivy a stability pro naše šikovné zaměstnance a obchodní partnery. Velmi si vážíme důvěry Českých drah a těšíme se na další úspěšnou spolupráci,“ říká Aleš Měrka, generální ředitel společnosti Škoda Pars, která má sídlo v Šumperku.

Jednotky RegioPanter dodané v roce 2012 mají najeto už kolem 1,5 milionu kilometrů. Abychom plnili podmínky ECM (evropský údržbový řád) i v dalších letech, tak jako u Panterů doposud, vysoutěžili jsme dodavatele pro provádění periodických obnov i v následujícím období. Každá souprava tak má zajištěný komplexní servis a vyšší stupně oprav, které se provádějí po najetí každých 900 000 kilometrů,“ vysvětluje Ivan Bednárik, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

Rámcová zakázka se týká pravidelné obnovy elektrických jednotek RegioPanter řad 440, 640, 650 a InterPanter řad 660 a 661 po dobu následujících 60 měsíců. Celkem se jedná o provedení pravidelné údržby 41 jednotek,“ doplňuje Michal Kraus, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro servis.

Servisní služby jsou nedílnou součástí naší nabídky. Zajišťujeme tyto služby nejen pro naše produkty, ale máme bohaté zkušenosti i s produkty dalších výrobců. Aktuálně poskytujeme full servis metra v Praze, tramvají v Tampere a připravujeme se na full servis elektrických jednotek pro Jihomoravský kraj,“ připomíná Petr Brzezina, Prezident skupiny Škoda Transportation.

Skupina Škoda – modernizace, opravy a full servis kolejových vozidel

Skupina Škoda Transportation dlouhodobě poskytuje servis kolejových vozidel zákazníkům po celé Evropě. Konkrétně závod v Šumperku se zaměřuje zejména na periodické opravy, těžkou údržbu a modernizace železničních kolejových vozidel pro zákazníky v ČR, ale i v zahraničí. Pro pravidelný servis, opravy tramvají, nebo metra má skupina zajištěné zázemí v Praze, Ostravě i ve Finsku. Zde totiž zajišťuje například full servis pražského metra, tramvají pro Plzeň a finské Tampere. V blízké budoucnosti bude mít skupina Škoda Transportation na starosti také dlouhodobý full servis elektrických jednotek, které se nyní vyrábí pro Jihomoravský kraj.

TZ Škoda Transportation