Očkovací tramvaje měly ve Frankfurtu úspěch. Budou jezdit i v příštích týdnech

Netradiční formu očkování proti Covid-19 zvolili v německém Frankfurtu nad Mohanem. Dopravní podnik v součinnosti s městem upravil dvě „retro tramvaje“, který křižovaly město od 25. října do 7. listopadu. Za dobu 14 dní „naočkovaly“ tramvaje 2089 cestujících. Z osobní návštěvy Frankfurtu na konci října mohu potvrdit zájem cestujících o nástup do těchto tramvají např. při cestě domů. Nyní se plánuje další provoz očkovacích tramvají.

Pro očkovací tramvaje byly zřízeny dvě speciální linky, které měly i svůj jízdní řád. Obě linky vedly z jednoho konce města na druhý. Trasa očkovacích linek byla kopírovala vždy polovinu pravidelné tramvajové linky z předměstí do centra. Linka IF1 jezdila v trase Louisa Bahnhof – Hauptbahnhof – Zuckschwerdtstraße a linka IF2 v trase Ginnheim – Hauptbahnhof - Gravensteiner-Platz. Jako očkovací vozy …

… pokračování pro předplatitele na Patreonu.

Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.