Škoda Transportation posiluje management pro výrobu, technologie i logistiku

Do pozice Viceprezidenta pro Výrobu skupiny Škoda Transportation, člena Skupiny PPF, je k dnešnímu dni jmenován Radek Banach. Do jeho působnosti spadají oblasti výroby, technologie, Lean managementu a logistiky. V období silného růstu výrobních kapacit do skupiny přichází manažer s bohatými zkušenostmi s podobnými transformacemi v oblasti produkce kolejových vozidel.

Naše skupina Škoda od vstupu Skupiny PPF v roce 2018 výrazně roste a zásoba práce narostla z 20 na více než 80 miliard korun. V souvislosti s tím jsme investovali přes dvě miliardy korun do rozšíření výroby a v posledních dvou letech jsme přijali přes 1000 nových zaměstnanců. Věřím, že zkušenosti Radka Banacha nám pomohou zvládnout masivní růst v oblasti výrobních objemů a dále posílí naši pozici spolehlivého a kvalitního dodavatele kolejových a kolových vozidel pro ekologickou mobilitu. Přeji mu mnoho úspěchů a těším se na spolupráci,“ říká Petr Brzezina, Prezident skupiny Škoda Transportation.

Radek Banach (51) řídil několik výrobních podniků, a to i v oblasti kolejové dopravy. V polských Katowicích řídil devět let výrobní pobočku společnosti Alstom. Během jeho působení se výrobní kapacita téměř ztrojnásobila a ve výrobním závodě pracovalo až na 3000 lidí. Ve Škodovce bude mít ve své gesci hned několik oblastí: výrobu, technologie, Lean management i logistiku.

TZ Škoda Transportation