DPMČB se snaží držet plný provoz MHD, ale počet nemocných řidičů roste

Onemocnění covid-19 ve variantě omikron v České republice nabírá na síle a v řadě měst již bohužel zasahuje i veřejnou dopravu. Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. zatím k takovému kroku přistoupit nemusí. Počet řidičů v karanténě kvůli covid-19 nebo na nemocenské je ale bohužel hraniční. Cestující proto vyzýváme, aby sledovali informační kanály DPMCB. Pokud by v souvislosti s šířením covid-19 náhle došlo k výpadku většího počtu zaměstnanců, najdete zde informace o nutných omezeních provozu.

Pokud by nemocnost mezi řidiči MHD vzrostla, českobudějovický Dopravní podnik by musel přistoupit po dohodě s městem k mimořádným opatřením. „To znamená, že všechny spoje bychom vypravovali podle prázdninového jízdního řádu, zachována by ale byla speciální školní linka 45, kterou běžně během prázdnin vozy Dopravního podniku neobsluhují,“ vysvětluje ředitel DPMCB Slavoj Dolejš. Zároveň dodal, že do redukovaného režimu by se provoz MHD převáděl bezodkladně po zjištění nedostatku řidičů. DPMCB v tuto chvíli do plného stavu chybí 38 řidičů, z nich 25 aktuálně nemůže povolání vykonávat kvůli nemoci.

Situaci aktuálně zhoršovanou i šířením covid-19 se zatím daří zvládat zejména díky ochotě řidičů odpracovat směny navíc a také díky velké vstřícnosti brigádníků, bez kterých by nebylo možné všechny spoje vypravit. DPMCB má celkem 218 řidičů, potřebný tabulkový stav je 231 a do provozu zasahuje ještě několik desítek brigádníků, ať už externích nebo z řad zaměstnanců DPMCB.

Informaci o případném zavedení opatření či omezení spojů se cestující dozvědí na webových stránkách www.dpmcb.cz, na sociálních sítích DPMCB, elektronických označnících v zastávkách, a hlavně v dopravních aktualitách, které mohou odebírat e-mailem nebo SMS. Formulář pro zanechání e-mailové adresy nebo telefonního čísla, na které budeme oznámení zasílat, najdete na www.dpmcb.cz v dolní části stránky pod tlačítkem „PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU INFORMACÍ“.

Dopravní podnik stejně jako další zaměstnavatelé zavedl kvůli šíření covid-19 řadu interních opatření včetně pravidelného testování a omezení setkávání na pracovišti. K řádnému nošení respirátorů vyzývá DPMCB i cestující, kteří upozornění na tuto povinnost naleznou ve vozech formou letáků, bannerů na LCD obrazovkách či mimořádných hlášení.

TZ DPMČB