DPO při noční akci vyloučilo z přepravy 12 % cestujících

1 120 zkontrolovaných cestujících v celkem 47 spojích, a z toho 136 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 25. února na sobotu 26. února 2022 v Ostravě-Porubě. Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platné jízdenky. Ve dvou případech šlo o vyloučení cestujícího pod vlivem alkoholu.

Kontrolní akce se zúčastnilo 9 asistentů přepravy rozdělených do tří skupin a 14 strážníků. Noční bezpečnostní akce vůbec poprvé probíhala ve spojích tramvajových linek v Ostravě-Porubě. Konkrétně od zastávek Svinov, mosty – Vřesinská – Martinov, od večerních 20 hod. do 2 hod. rána.

Bezpečnost našich cestujících je pro nás v Dopravním podniku Ostrava na prvním místě, a tentokrát jsme to chtěli ve velkém dokázat i obyvatelům Ostravy-Poruby. Asistenti přepravy rozdali více než tři desítky respirátorů cestujícím bez zakrytí dýchacích cest. Nejen z našich průzkumů, ale i z bezprostředních reakcí cestujících se ukazuje, že práce asistentů přepravy je velmi oceňovaná. V jejich nasazování a v pořádání nočních bezpečnostních akcí tak budeme pokračovat,“řekl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

V DPO je více než pět desítek asistentů přepravy. Pocit bezpečí zvyšují v ostravské MHD už téměř pět let. Jejich práci oceňují pozitivně i sami cestující.Pomáhají nastupovat a vystupovat handicapovaným cestujícím a maminkách s kočárky, poskytují informace pro cestování v MHD v rámci sítě DPO a zároveň ve spolupráci s MPO dohlížejí na dodržování přepravních podmínek.

TZ DPO