Škoda Group nově nabízí přestavbu dieselových autobusů na elektrobusy

Škoda Group, český výrobce řešení pro veřejnou dopravu, podepsala memorandum o porozumění se společností pepper motion, specialistou na přestavby a modulární systémy pro elektrický pohon. Se společností pepper motion bude mít po svém boku partnera, který nás bude podporovat při modernizaci dieselových autobusů na čisté elektrobusy.

Škoda nabízí svým zákazníkům širokou škálu řešení na míru. S novými ekologickými vozidly CITY-FAMILY, doprovodným servisem a dalšími možnostmi přestaveb poskytuje optimální nabídku pro mobilitu budoucnosti ve veřejné dopravě.

„Jsem ráda, že kromě vylepšení trolejbusů novou bateriovou technologií máme nyní v nabídce i přestavbu dieselových autobusů na elektrobusy. Vytváříme tím nové možnosti pro zákazníky a regiony, které například z finančních důvodů upřednostňují právě modernizace“, komentuje Tanya Altmann, prezidentka Bus Mobility Solutions, Škoda Group.

Stejně jako Škoda, i pepper motion, jako technologický lídr a průkopník v oblasti retrofittingu, usiluje o úspěšnou transformaci mobility. Základním produktem je sada, kterou lze použít k přestavbě dieselových autobusů a nákladních vozidel na elektromobily. V porovnání s novým dieselovým autobusem činí úspora emisí CO2 u přestavěného autobusu přibližně 68 tun ročně. Pepper motion svým přístupem k modernizaci proměnil svou vizi ve skutečnost, a tím umožnil vytvořit udržitelný způsob mobility budoucnosti – jak z ekologického, tak z ekonomického hlediska.

„Udržitelná ochrana životního prostředí a klimatu, stejně jako efektivní využívání zdrojů a energie jsou důležitými pilíři všech našich firemních aktivit. S našimi řešeními přestaveb aktivně přispíváme ke snižování emisí v dopravě směrem k hlavnímu cíli, kterým jsou nulové emise a CO2 neutralita,“ říká Andreas Hager, jednatel společnosti pepper motion.

TZ Škoda Group