12 % vyloučených cestujících z přepravy. Výsledek letošní první noční bezpečnostní akce DPO a MPO

1 430 zkontrolovaných cestujících v celkem 40 spojích, a z toho 174 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 20. ledna na sobotu 21. ledna 2023. Noční akce probíhala na tramvajových linkách nejen v centru Ostravy.

Kontrolní akce od večerních 20 hod. do 3 hod. rána se zúčastnilo 10 asistentů přepravy a 6 strážníků, rozdělených do tří skupin. Noční bezpečnostní akce probíhala v oblasti Moravská Ostrava a Přívoz až Ostrava-Zábřeh, v úseku zastávek Hlavní nádraží – Karolina – Karpatská.

Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platného jízdního dokladu. U 10 cestujících šlo o vyloučení pod vlivem alkoholu, u dvou za výtržnost. Jde o první noční bezpečnostní akci v letošním roce. Loni jsme jich měli celkem 7, včetně například mimořádné listopadové akce, která trvala po celý týden. Tím, že již dlouho pozorujeme, že asistenti přepravy DPO jsou cestujícími vnímáni jako symbol bezpečí, chceme v mimořádných nočních akcích ještě intenzivněji pokračovat i v roce 2023,řekl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

DPO má v současnosti na 90 zaměstnanců přepravní kontrolory, 45 revizorů a 45 asistentů přepravy. Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného. V DPO fungují šest let.

TZ DPO