Škoda Group pokračuje v posilování vrcholového managementu

Od 1. dubna 2023 došlo ke dvěma změnám ve vrcholovém managementu Škoda Group. Funkci President Region West převzal Jan Christoph Harder (50), na pozici Senior Vice President Rolling Stock Engineering nastoupil Laurent Fromont (56). Oba přináší do skupiny znalosti a zkušenosti z mezinárodního prostředí, které pomohou posílit aktivity Škodovky na globálním trhu.

„Škoda Group má ambice většího růstu na mezinárodní úrovni a výrazného zlepšení své výkonosti. Proto jsme v roce 2022 přišli s jasnou strategií a začali posilovat tým vrcholového managementu. Jmenování Jana a Laurenta je v souladu s touto strategií. Oba mají letité zkušenosti na trzích, na které se aktuálně soustředíme a já jsem rád, že je mezi námi mohu přivítat. Věřím, že se nám společně podaří navázat pevné vztahy s našimi partnery a posílíme svou pozici silného evropského hráče v oblasti vozidel pro hromadnou dopravu. Také bych rád poděkoval Mikovi a Andreasovi za veškerou práci, kterou pro naši skupinu udělali,“ popisuje změny Didier Pfleger, CEO Škoda Group.

Jan Christoph Harder vystudoval právo na univerzitě v Kostnici a získal titul MBA na Heriot-Watt University v Edinburghu. Má 25 let zkušeností v oblasti železničního průmyslu a zastával vysoké funkce ve společnostech, jako jsou Siemens a Alstom. Ve Škoda Group bude jako President Region West řídit a rozvíjet všechny obchodní oblasti skupiny v tomto regionu pro městské a dálkové provozy. Na pozici střídá Mika Nieblinga, který se rozhodl Škoda Group opustit a věnovat se jiným povinnostem.  

„Vážím si příležitosti stát se součástí Škoda Group. Jsem rád, že skupina neustále posiluje svou pozici v náročném konkurenčním prostředí a věřím, že na trzích v rámci Regionu West ještě více zužitkujeme náš potenciál. Škoda nabízí kompletní řešení udržitelné mobility, digitální služby a servis během celého životního cyklu, které splňují nejvyšší očekávání cestujících, provozovatelů a majitelů vozových parků. Jsem přesvědčen, že s naším atraktivním a inovativním portfoliem budeme společně s našimi zákazníky a partnery utvářet prostředí mobility a zároveň zvyšovat naši mezinárodní působnost a odbornost v Evropě i mimo ni.,“ říká Jan Christoph Harder.

Laurent Fromont vystudoval inženýrství na univerzitě v Lille, navštěvoval také Evropskou obchodní školu INSEAD. Téměř 31 let strávil ve společnosti Alstom, kde se věnoval inženýringu kolejových vozidel. Od systémového inženýra se postupně vypracoval na pozici výkonného ředitele pro servis v Severní Americe. Ve funkci Senior Vice President Rolling Stock Engineering se zaměří na další rozvoj divize inženýrství a uvádění produktů na nové trhy. Andreas Maroschik, který na této pozici působil, i nadále zůstává ve skupině.

„Ať už se jedná o vlaky, tramvaje nebo metro, každý produkt, který opouští brány výroby Škoda Group je dotažený do posledního detailu. Je úžasné, že i v dnešní době plné univerzálních řešení stále existuje někdo, kdo dodává řešení přizpůsobené požadavkům zákazníka. Jsem přesvědčený, že společně se nám podaří docílit toho, že naše výroba bude ještě více ekologická i ekonomická za současného zachování této jedinečné filozofie, která je pro Škodu charakteristická,“ říká Laurent Fromont.

TZ Škoda Group