Flix spouští první spoje do Finska, propojuje už všechny kontinentální země EU

Společnost FlixBus, globální poskytovatel cenově dostupných a udržitelných možností cestování, zahájí od 27. července provoz prvních spojů do Finska. První zelené autobusy budou vyjíždět z Varšavy v Polsku a končit ve finské Vaase, včetně cesty trajektem z Tallinnu do Helsinek. Díky tomuto rozšíření FlixBus propojuje finská města mezi sebou i se střední Evropou a poskytuje služby ze severu na jih napříč kontinentem.

„Vstupem společnosti Flix na finský trh jsme dosáhli zásadního milníku v propojení všech kontinentálních zemí EU. Plníme naše poslání nabízet cenově dostupné a udržitelné možnosti cestování pro každého. Věříme, že poskytováním pohodlné dopravy v globálním měřítku způsobíme revoluci na trhu. Zejména nyní, kdy lidé projevují zájem o svůj dopad na životní prostředí, chceme vytvářet správné příležitosti, aby si vybrali hromadnou dopravu a snížili svou uhlíkovou stopu.“, řekl André Schwämmlein, generální ředitel společnosti Flix.

Ve Finsku zastavují autobusy na cestě ve městech Vaasa, Närpes, Rauma, Latila, Raisio, Kupittaa, Salo, Lohja a Helsinky. Trasa pokračuje přes Estonsko, Lotyšsko a Litvu, než se dostane na konečnou zastávku v polské Varšavě. Díky jedinému přestupu se cestující z Finska mohou dostat do dalších evropských měst, jako je Berlín, Vídeň nebo Bratislava. Cena jízdenky z Varšavy do Helsinek začíná na 1329 korunách, z Prahy lze s přestupem ve Varšavě cestovat při včasném nákupu od 2078 korun.

Spolupráce s místními dopravci

Na základě svého obchodního modelu FlixBus spolupracuje s místními autobusovými partnery po celém světě, kteří pak zodpovídají za běžný provoz autobusů. Stroje flotily FlixBus jsou moderní a vybavené nejvyššími bezpečnostními systémy, díky tomu je FlixBus uznávaným a důvěryhodným dopravcem. Finsko bude nyní snadno dosažitelné z jiných evropských zemí a stává se další skvělou letní destinací přidanou do sítě FlixBus.

První linku do Finska bude provozovat litevská dopravní společnost Ollex a provozovatel trajektů Tallink. Spoluprací společností Tallink a FlixBus mohou cestující spojit autobus s cestou trajektem na jednu jízdenku a dorazit do Finska s jedinou rezervací.

Tři roky v baltských státech

Letos v létě FlixBus slaví třetí výročí provozu v pobaltských státech. První linky v Estonsku, Lotyšsku a Litvě byly spuštěny v červenci 2020. FlixBus v současnosti obsluhuje 268 měst v Pobaltí a spojuje je s 292 Evropskými destinacemi.

TZ Flixbus