Do léta bez výtahu na Bořislavce. Čeká se na náhradní díly

Od začátku března je nefunkční výtah u stanice metra Bořislavka v Praze 6. Místní občané mě upozornili délku opravy výtahu. Čtyři měsíce nebude možné bezbariérově přejít Evropskou ulici u křižovatky s ulicí Horoměřická. Zjišťoval jsem proto, zda je možné opravy výtahu urychlit.

Podle informací z dopravního podniku došlo k poškození při vyprošťování osoby z výtahu a nyní se bohužel čeká na dodání náhradních dílů, aby mohla být provedena oprava. Proto je termín dlouhý a nelze urychlit.

Pro bezbariérové překonání ulice Evropská je tedy nutné použít přechody pro chodce na západní straně tramvajových zastávek Bořislavka. Na východní straně zastávek, resp. na úrovni křižovatky Evropská x Horoměřická x Liberijská městská část Praha 6 v minulosti poptávala u magistrátu realizaci přechodů pro chodce, ale dopadlo to negativním stanoviskem. Jeden z argumentů zněl, že by z přechodů pro chodce nebyl možný bezpečný přístup na zastávky tramvají.

Doufejme, že náhradní díly dodá dodavatel Dopravnímu podniku hl. m. Prahy dřív než v létě.

Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.