Na Brněnské přehradě začne 78. plavební sezóna

Po zimní přestávce se sedm lodí Dopravního podniku města Brna (DPMB) vrací na hladinu Brněnské přehrady. Slavnostním nástupem kapitánů a fanfárou v bystrckém přístavišti v sobotu 20. dubna začne v pořadí 78. plavební sezóna. Potrvá do 30. října.

„Předchozí dvě sezóny byly rekordní, proto jsme samozřejmě plni očekávání, jaká bude ta letošní. Lodě jsou po zimním servisu, opravách a obnovách nátěru připraveny vyplout, takže pokud nám počasí bude přát, jsme připraveni se v počtu přepravených cestujících posunout ještě kupředu. Všechny naše příznivce zveme v sobotu 20. dubna na zahájení sezóny do bystrckého přístaviště,“ sdělil Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

Slavnostní nástup kapitánů, fanfára a oficiální start 78. sezóny se uskuteční v sobotu 20. dubna od 10 hodin v přístavišti Bystrc. Následovat bude defilé lodí – krátká 20minutová plavba lodí po jezeře zdarma přístupná všem zájemcům. V 10:45 hodin pak vypluje první loď do Veverské Bítýšky.

Do 10. května bude flotila lodí DPMB vyplouvat pouze v nepracovní dny, od 11. května už denně. Na víkendový provoz pak lodě přejdou opět na začátku října. Vzhledem k podzimním prázdninám bude DPMB cestující vozit až do 30. října. „V pondělí 28. října je státní svátek a pak jsou ještě dva dny prázdnin, kdy budeme mimořádně vyplouvat a ve středu 30. října odpoledne pak letošní sezónu uzavřeme a hladinu přehrady uzamkneme,“ vysvětlil Havránek.

DPMB před letošní sezónou provedl kontrolu a servis všech lodí a dokončil obnovu přístavních mol v bystrckém areálu, která už nevyhovovala technickým požadavkům. Mola zajišťují noční stání všech sedmi lodí DPMB. Od loňské sezóny se mohou cestující v teplých dnech v přístavišti osvěžit mlžnou sprchou. Novinkou z minulého roku je velká přehledná mapa se zastávkami, informacemi o odjezdech a cenách.

DPMB také přijímá objednávky na mimořádné plavby. Zájemci je nejčastěji využívají pro firemní akce, oslavy nebo svatby. Loni takových jízd vypravil 183, polovinu z nich v květnu a červnu. V roce 2023 lodě DPMB přepravily rekordních téměř 310 tisíc cestujících.

TZ DPMB,