DPMB spouští dvě interaktivní herní trasy v MHD, slaví tak 155 let své existence

Dopravní podnik města Brna (DPMB) před letními prázdninami spouští dvě interaktivní herní trasy. Zájemci si kromě cestování různými dopravními prostředky můžou ověřit své znalosti z historie či pravidel jízdy v MHD. DPMB připravila naučné trasy při příležitosti oslav 155 let od svého založení. Hráči si můžou vyzkoušet jízdu po stopách první koněspřežné tramvaje nebo s dětmi vyřešit detektivní příběh. Obě trasy jsou lemovány unikátními QR kódy s kvízovými otázkami a účastníci se jejich správným zodpovězením zapojí do slosování o ceny. Hra potrvá do konce letošního roku.

Unikátní herní formát u obou tras kombinuje jízdu dopravními prostředky MHD s pěšími odbočkami do historicky významných míst, parků či muzeí. Součástí dětské trasy je pak navíc také přibližně dvoukilometrová procházka podél Brněnské přehrady.

„Významné výročí dopravního podniku jsme se tentokrát rozhodli pojmout opravdu originálně a zapojit do oslav i naše cestující. Jsme rádi, že těmito unikátními herními trasami můžeme potěšit jak milovníky historie a dobrodružství, ale také rodiny s dětmi,“ uvádí generální ředitel DPMB Miloš Havránek„Rádi bychom, aby si lidé užili jízdu MHD napříč Brnem v zábavném a naučném duchu, ve svém vlastním tempu a beze spěchu,“ dodává Havránek.

Historická trasa přenese cestující do časů první koněspřežné tramvaje v Brně a bude začínat v historickém centru města na Moravském náměstí. Postupně vede až do zastávky Semilasso, kde koňská tramvaj končila. Okruh dětské trasy je lemován detektivním příběhem, při němž malí účastníci za jízdy tramvají, parníkem či autobusem pátrají po ztraceném plyšovém medvídkovi. Začíná na tramvajové zastávce Přístaviště.

„Obě trasy jsou doprovázeny QR kódy se zábavnými kvízovými otázkami, které se vážou k historii brněnské městské dopravy, případně k pravidlům souvisejícím s jejím využíváním,“ přibližuje Miloš Havránek. „Správné odpovědi na otázky slouží jako indicie k finální tajence. Jakmile ji hráči vyluští, mohou ji zaslat na e-mail dopravního podniku soutez@dpmb.cz a zapojit se tak o slosování o ceny,“ doplňuje Havránek s tím, že všechny potřebné informace a podklady k interaktivní hře najdou lidé na webových stránkách https://www.dpmb.cz/historicka-detska-trasa-dpmb.

TZ DPMB