FlixBus navyšuje kapacity přepravy na MFF Karlovy Vary

Slavnostní zahájení 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu  Karlovy Vary vypukne už tento pátek. Řada návštěvníků největší kulturní události roku nyní hledá možnosti dopravy z různých regionů republiky. Flix, lídr v oblasti cestovních technologií, navyšuje kapacity přepravy v souvislosti s konáním festivalu od čtvrtka 27. června do neděle 7. července. Přímé spojení s Karlovými Vary má Praha i moravská metropole.

Filmoví nadšenci, baťůžkáři i lázenští šviháci již nakupují jízdenky na Karlovarský filmový festival. Autobusový dopravce FlixBus přidává posilová spojení.

„Od čtvrtka 26. června do neděle 7. července jsme prozatím navýšili až 8 denních spojení z deseti, polovinu posily obsluhuje dvoupatrový autobus,” oznamuje Zdeněk Tesárek, obchodní ředitel FlixBusu. „Výrazně zvýšený zájem očekáváme před víkendem s příjezdem návštěvníků do místa festivalového dění, na konci víkendu a v pondělí s jejich návratem do Prahy. O jízdenky je velký zájem, je tedy možné, že ani posilové spoje nakonec neodvezou všechny zájemce,”  vysvětluje Tesárek.  „V současné chvíli se snažíme najít další vhodné kapacity, které bychom mohli přesunout na trasu mezi Prahou a Karlovými Vary, nicméně vzhledem k startující prázdninové sezoně nemůžeme zaručit, že kapacity, které již jsou vyprodané, ještě dokážeme doplnit o další jízdy.“

I mimo období konání filmového festivalu si Karlovy Vary zaslouží návštěvu. Klidné město obklopené lesy láká návštěvníky celoročně. Karlovy Vary jsou propojené také s několika místy v Německu (mimo jiné s krásnými městy Bayreuthem a Würzburgem) a především s hesenskou metropolí Frankfurtem nad Mohanem.  

FlixBus v Karlovarském kraji přidává zastávky a pomáhá přírodě

V březnu toho roku přidal FlixBus zastávku na pravidelné lince mezi Brnem a Karlovými Vary. Nově tak zastavuje i v Klášterci nad Ohří, jehož obyvatelům se letos otevírá přímé spojení na karlovarský festival. Kromě Klášterce staví FlixBus v Chomutově, Lounech, na pražském letišti, v Praze a Brně. Na další vnitrostátní lince zeleného dopravce je možné cestovat přímo do Karlových Varů z Františkových Lázní, Chebu a Lubence.

Děje se tak v souladu se strategií společnosti Flix postupně zvyšovat počet malých měst ve své síti a posilovat jejich spojení s metropolemi a regionálními centry. FlixBus se v regionu podílí i na ochraně a obnově přírody. Na jaře tohoto roku spojil síly se společností Refugium, která buduje síť malých přírodních útočišť, takzvaných refugií, kde se může dařit ohroženým druhům zvířat a rostlin, které by jinde nepřežily. Jedno z těchto vzácných útočišť leží u obce Jakubov v Doupovských horách nedaleko Karlových Varů. FlixBus do obnovy této přírodní lokality investuje milion korun a stal se tak jejím patronem.

TZ FlixBus