Plzeňáky bude od července vozit více klimatizovaných autobusů

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) pořídily 6 nových moderních velkokapacitních autobusů Solaris Urbino 18 New, do pravidelného provozu vyjedou první červencový den. Počet klimatizovaných autobusů tak v Plzni vzroste na 54.

Autobusy, které 1. července vyjedou do pravidelného provozu jsou, jak už je u PMDP standardem, 100% nízkopodlažní, úsporné a splňují nejnovější emisní normu EURO 6. Pro vysoký komfort cestujících jsou mimojiné osazeny předsuvnými dveřmi a vybaveny celovozovou klimatizací, která je neocinitelná obzvlášť v horkých letních dnech. Klimatizací vybavené vozy si mohou cestující najít v jízdních řádech podle označení vločkou nebo také v mapě provozu.

„Mám radost, že modernizace a omlazování vozového parku našeho dopravního podniku pokračuje a opět se tak zvýší komfort cestujících. Ve veřejné dopravě jich neustále přibývá, což je pro udržitelnou dopravu ve městě jen dobře,“ říká náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

„Nové 18metrové autobusy Solaris Urbino 18 New jsou dodány v rámci objednávky osmnácti kusů z roku 2021. Jedná se o předposlední dodávku této smlouvy, která bude naplněna posledními 3 kusy v příštím roce,“ říká generální ředitel PMDP Jiří Ptáček.

V letošním roce bude vozový park doplněný také o 4 krátké autobusy SOR. V průběhu léta bude dále vypsána soutěž na dodávku kloubových autobusů pro roky 2025 až 2028.

TZ PMDP