Dopravní podcast (40): Jak se opravují tramvajové tratě v Rusku

40. díl Dopravního podcastu přináší další vylepšení. Kromě možnosti poslechu v aplikaci Spotify, najdete podcasty nově i v aplikaci Podcasty Google.

Dopravní podnik hl. m. Prahy připustil možnost předání některých linek soukromým dopravcům. O nabídkách soukromých dopravců zajistit provoz linek MHD jste jako první slyšeli v minulém Dopravním podcastu.

Některé linky změní od prosince své dopravce. Dotkne se to i Romanovi linky 209, kterou si oblíbil. Jak na to zareagoval? Kdo převezme linku 209? Stenbus bude jezdit nově linku 240.
Vedení Prahy rozhodlo nechat zavřenou Malou Stranu a Smetanovou nábřeží pro automobilovou dopravu až do 17. listopadu. Jenže možná zůstanou tyto oblasti zavřené trvale a zůstane jen provoz tramvají. Co si tom myslí Ondra a Roman? Každý hájí jiné opatření. Tipnete si, jak se k tomu kdo staví?
V Rostově na Donu mají originální způsob, jak opravovat komunikaci s tramvajovou tratí. Při asfaltování „zalili“ pracovníci i tramvajový „žlábek“. Nad fotkou, která koluje internetem, vzpomíná Ondřej na svou letní návštěvu Rostova, kdy viděl tuto „technologickou“ novinkou živě v době, kdy trať ještě nebyla v celé délce dokončena.
V listopadu se koná oblíbený veletrh Czechbus, na kterém nesmíte chybět. Na co se těšíme? Jaké máme nápady pro další ročníky? Plánujeme také speciální díl podcastu přímo z veletrhu.
České dráhy mají titul Nejdůvěryhodnější značka. Bohužel někteří jejich pracovníci pověst firmě kazí. Třeba neochotná paní pokladní z Holešovic, která odmítla řešit zapomenutý kufr ve vlaku jedné starší cestující. Jak to celé dopadlo?
Do konce roku mají být hotové „polotovary“ tramvají T2 pro retrolinku 23. Každý vůz bude trošku jiný. Roman v podcastu vysvětluje budoucí rozdíly mezi oběma vozy. Zároveň zavzpomínal, jak se chová firma Ekova navenek.

Dopravní podcast od roku 2015 natáčí Ondřej Matěj Hrubeš a Roman Hloch

logoMHD86-201511-fb-profilovka-jOndřej Matěj Hrubeš

šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz, který se zajímá o MHD už od dob mateřské školky a procestoval přes 130 měst s městskou dopravou

logo_TVCRRoman Hloch

člověk čerpající energii ze života na kolejích a jeden se základních členů stránky  Tramvaje v České republice

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.