Dopravní podcast (52): Co dělat s retro tramvajemi a kde vzniknou nové železniční zastávky

Retro tramvaje vyjedou do ulic na běžnou linku, Samara má novou soupravu metra, Brémy obdržely novou tramvaj a nové zastávky na železnici v Česku. I o tom je 52. Dopravní podcast.

Od čtvrtka 9. dubna 2020 mají Střešovice zajišťovat provoz jednoho pořadí na pravidelné lince 2. Očekává se nasazování retro tramvají T3SUCS. Jaké jsou pro to důvody? Poslechněte si podcast.
 
V Moskvě probíhá důkladná dezinfekce metra s ohledem na koronavirus. Čistí se nejen stanice, ale i tunely a větrací šachty. Do ruské Samary byla nová souprava metra nové generace v typové řadě 81-71. Sofie zmodernizuje další soupravy metra 81-71. Původní soupravy mají dojezdit v tomto roce.
 
Integrace dalších oblastí Středočeského kraje do systému PID se odkládá. Jaké oblasti jsou nyní na řadě? V letošním roce vzniknou v Česku čtyři nové železniční zastávky. Další zastávky vzniknout v příštím roce.
 
Do německých Brém byla dodána první nová tramvaj Siemens Avenio. V dalších měsících bude dodáno dalších 76 vozů, které v provozu nahradí nízkopodlažní tramvaje z devadesátých let. Kde by mohly vyřazené tramvaje najít uplatnění probíráme v Dopravním podcastu. 

Pusťte si 52. Dopravní podcast.

Dopravní podcast natáčí od roku 2015 Ondřej Matěj Hrubeš (šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz) a Roman Hloch (jeden se základních členů stránky Tramvaje v České republice).

Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.