Výluka tramvají na Bílé Hoře omezí auta. Zátarasy ochrání Malý Břevnov

Na deset dnů bude od 21. srpna přerušen provoz tramvají ve smyčce Bílá Hora. To s sebou přinese i komplikace v dopravě, kdy ulice Bělohorská a Karlovarská budou pro automobilovou dopravu průjezdné jen ve směru z centra. Proto je snahou radnice Prahy 6, aby tímto omezením byli co nejméně postiženi obyvatelé Bílé hory. Proto dojde k umístění zátarasů, které by měly zamezit tranzitní dopravě zkracování a objíždění uzavřeného úseku oblastní Malého Břevnova.

„Naší prioritou je ochránit obyvatele Malého Břevnova před tranzitní dopravou. Proto na jednání s magistrátem hl. m. Prahy jsme požadovali instalaci nejen dopravního značení, ale také fyzických bariér, které znemožní vjezd tranzitní dopravě na příjezdu do Prahy do ulic Malého Břevnova. Věřím, že toto opatření ocení jak místní obyvatelé, tak členové spolku Malý Břevnov, kteří pravidelně volají po uzavření Malého Břevnova pro tranzitní dopravu,“ říká Ondřej Matěj Hrubeš (ODS), radní pro dopravu MČ Praha 6.

V průběhu rekonstrukce tramvajové tratě budou mít možnost jezdit auta směrem z centra na Karlovarskou. V opačném směru však bude nutné využít objízdných tras. Aby si řidiči svévolně nezkracovali cestu objížďkou přes Bílou Horu, budou v této oblasti umístěny tři zátarasy. První v ulici Kralupská, další na křížení ulic Karlovarská a K Mohyle a třetí bude na křížení ulic Karlovarská a Řepská. Značená objízdná trasa povede od křižovatky Pražského okruhu a dálnice D6 po Pražském okruhu a dále po Rozvadovské spojce. Místní obyvatelé budou moci z obytné zástavby směrem do centra vyjíždět ulicí Bubnova na Bělohorskou či ulicí Slezanů.

„Chtěl bych poděkovat dopravnímu podniku, především Jiřímu Vodrážkovi, že se podařilo zajistit náhradní dopravu pomocí obousměrných tramvají. Původní plán totiž počítal jen s náhradní autobusovou dopravou, u které hrozila silná nepravidelnost v provozu. Obousměrné tramvaje na lince 25 zajistí lidem přímé spojení na Hradčanskou a přes Letnou až na Palmovku,“ dodává Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

V průběhu rekonstrukce budou zřízeny náhradní tramvajové zastávky Bílá Hora (nástupní a výstupní) v ulici Bělohorská, u křižovatky s ulicí Haberfeldova, kde bude zřízen kolejový přejezd. Linka 25 bude jezdit do náhradní zastávky Bílá Hora od 21. 8. (4:30) do 3. 9. (23:59).

Od neděle 20. 8. (4:30) do pondělí 21. 8. (4:30) bude přerušen tramvajový provoz v úseku Bílá Hora – Vypich, aby mohl být realizovaný kolejový přejezd. V tomto období dopravu zajistí náhradní autobusová linka X25. Noční doprava bude po celou dobu opravy smyčky Bílá Hora řešena náhradní autobusovou linkou X97 v trase Vypich – Bílá Hora.

Výluka na Bílé Hoře se dotkne i autobusových linek 164 a 168. Linka 164 bude rozdělena na dvě provozní části: Malovanka – Petřiny a Bílá Hora – Sobín. Linka 168 bude zkrácena do trasy Nové Butovice – Staré náměstí.

s využitím TZ Praha 6, foto Ondřej Matěj Hrubeš, grafika DPP