Škoda Group dodá trakční výzbroj do 112 trolejbusů pro Janov

Škoda Group vybaví kompletní trakční výzbrojí nové trolejbusy pro italský Janov. Jako klíčového dodavatele si jí vybrala společnost Solaris Bus & Coach, která na sever Itálie dodá celkem 112 kloubových 18metrových trolejbusů. V rámci tohoto partnerství bude Škodovka vedle výroby trakční výzbroje provádět i instalaci výzbroje do vozidel a jejich testování. To bude probíhat nejdříve v ulicích Plzně a následně i Janova. Kompletní trolejbusy budou do Janova dodávány postupně od září 2024 do konce roku 2025. Projekt je financován z Italského plánu obnovy a odolnosti (PNRR).

Janov, město s bohatou historií a moderním přístupem k udržitelné městské mobilitě, obdrží flotilu 112 moderních trolejbusů poháněných pokročilými trakčními pohony Škoda. Obyvatele města se tak dočkají čistého a tichého způsobu dopravy, který zpříjemní cestování městem.

Ve Škoda Group jsme hrdí na to, že můžeme být součástí jednoho z největších trolejbusových projektů. Je to projev důvěry, kterou naši partneři vkládají do technologických znalostí a výrobních schopností naší skupiny. Naše trakční pohony, kterých bylo nasazeno již více než 50 000 ve vozidlech po celém světě, dokazují naše odhodlání zajistit dokonalost při každé jízdě. Věříme v inovace, které překračují hranice a mění způsob, jakým lidé vnímají městskou dopravu,“ říká Karel Majer, Předseda představenstva Škoda Electric ve Škoda Group.

Součástí trakční výzbroje pro janovské trolejbusy budou trakční baterie o kapacitě 81 kWh, které umožní rozsáhlý provoz vozidel mimo trakční vedení. Komplexní balíček zahrnuje také automatické sběrače elektrického proudu či moderní diagnostiku. Montáž trakční výzbroje bude probíhat přímo ve výrobní závodě Škoda Group v Plzni-Doudlevcích, kde bude provedeno i testování trolejbusů. Škodovka bude provádět i následný servis výzbroje k zajištění maximální spolehlivosti a účinnosti.

TZ Škoda Group