BUS 294: Nová linka pro Prahu 1, kterou však zabíjí její interval

Několik let ležely na radnici Prahy 1 plány na zavedení midibusových linek, které by zlepšily dopravní obsluhu Josefova, Petrské čtvrti, Nemocnice pod Petřínem, ale také okolí Můstku a Václavského náměstí. Z těchto plánů byla jako první realizována v roce 2010 linka 292 v trase Malostranské náměstí – Nemocnice pod Petřínem. Poté skončila v Praze 1 vláda ODS a nastoupila TOP09, která zavádění dalších midibusových zastavila. Až před komunálními volbami v roce 2014 oprášila projekt midibusových linek a týden před volbami spustila novou linku 294 v trase Florenc – Petrská čtvrť – Josefov – Malá Strana – Nemocnice pod Petřínem, čímž došlo k faktickému zrušení linky 292, nebo se dá také napsat k prodloužení stávající linky 292, jen pod novým číslem 294.

Linka 294 má rozhodně velký význam pro obsluhu Prahy 1, zvlášť pro zajištění dopravní obsluhy v oblastech Josefova a Petrské čtvrti, kde dosud byla větší docházková vzdálenost k zastávkám MHD. Jenže 30 minutový interval tuto linku spolehlivě zabíjí a tak si doposud nenašla velké množství cestujících. Přitom při takovém 15 minutovém intervalu by se linka stala atraktivní nejen pro rezidenty, ale i turisty.

 

Linka 294

Trasa: Florenc – Bílá labuť – Petrské náměstí – Truhlářská (Z) – Hradební – Haštalské náměstí (T) – U Staré školy (T) – Pařížská (T) – Masná (Z) – Staroměstské náměstí (Z) – Mariánské náměstí – Staroměstská – Malostranské náměstí – Šporkova (T) – Nemocnice pod Petřínem.

Provoz: po-ne 5:30-20:00

Interval: 30 minut

Dopravce: Dopravní podnik Praha

Vypravení: 3x midibus Solaris Urbino 8.9 LE

V provozu od 6. 10. 2014

Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.

2 Comments

    • Jaromir Komarek
    • 09/02/2016

    Vsude nacpat bus, ale udelat pro ne lepsi prujezdnost, to ne. Parkuje se vsude, kde se da, mestska policie jde okolo a nic neresi.