Chomutov a Jirkov nerozhodl o budoucnosti trolejbusů

Ve středu 15. 7. 2015 se konalo společné jednání rad měst Chomutova a Jirkova na chomutovské radnici. Jediným bodem jednání byl společný dopravní podnik.

Na svém zasedání radní obou měst odsouhlasili zapojení Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova do systému Dopravy Ústeckého kraje a vzali na vědomí zrušení autobusové linky Jirkov – Chomutov – Praha k 31. 8. 2015. Ohledně trolejbusové dopravy pouze prostudovali předloženou analýzu provozu trolejbusové dopravy, avšak nepřijali žádné rozhodnutí. Připomeňme, že Jirkov nechce od 1. 1. 2017 dotovat provoz trolejbusů a preferuje plynové autobusy.

Trolejbusy oslavily letos v červenci 20 let provozu v městech Chomutov a Jirkov a jedná se tak o nejmladší provozovaný trolejbusový systém v České republice. Vozový park trolejbusů se skládá z 10 vozů Škoda 15Tr, jednoho vozu Irisbus 25Tr Citelis a 5 vozů Solaris Trollino 12Ac.

Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.

One Comment

    • Tadeáš
    • 20/11/2015

    No jo no. Tak v cizině si elektrických prostředků vážíme, už jen pro nízké náklady a možnost rekuperace a neděláme z tratí cyklostezky—což je vrchol největšího kr@eténismu, máme v hromadné dopravě plno. Viz zacházení s tratí zničené sesuvem podobné alpským tratím. Politici a starostové jsou zde mnohdy sv//ně. Vyjímkám se omlouvám.