Revizoři už nestojí ráno v Letňanech jen na výstupu z metra

minulosti jsem na webu MHD86.cz a prostřednictví kontaktního formuláře DPP psal o nesmyslném umístění hlídky revizorů DPP do stanice metra Letňany v ranní špičce pouze k výstupu z metra.

Tenkrát byla oficiální odpověď z DPP, že je vše v pořádku a má se opravdu kontrolovat ráno jen vystup z metra. Což mě celkem zděsilo, jelikož každý, kdo někdy byl ráno v Letňanech ví, že hlavní proud cestujících je na nástupu do metra. Logicky, lidé míří ze sídlišť a satelitů do zaměstnáníPři pohledu na nízké počty chycených černých pasažérů jsem toho jednání DPP považoval za plýtvání revizory.

O to víc mě potěšilo, že včera ráno překvapila parta revizorů v ranní soupravě metra cestující jedoucí z Letňan na Prosek. Že by plánovači konečně zlepšili rozmístění hlídek? Snad, bylo by to fajn.

A závěrem… je prima, když vás revizor osloví „Dobrý den pane Hrubeši“ 🙂


V souvislostech:

DPP chytne minimum černých pasažérů

DPP má málo revizorů a ještě s nimi plýtvá

Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.