Pražský motoráček KŽC shořel na trati

V sobotu 8.6.2019 v 15:10 hod vyjela jednotka hasičů ze smíchovské stanice na nahlášený kouř v dáli v Košířích. Během cesty k zásahu dostalo operační středisko pražských hasičů informaci, že se jedná o požár lokomotivy na kolejích v místě nedostupném pro požární techniku.


Jednotce byla informace předána a byly vyslány posilové jednotky. Nejbližší ulice Nad Hliníkem se nacházela zhruba 300 m od hořícího vagonu v plném rozsahu. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči ve spolupráci s HZS SŽDC a HZS FN Motol.

Celkem zde zasahovalo 7 jednotek hasičů a Policie ČR. Před příjezdem jednotek místo opustilo 25 osob a událost se obešla bez zranění. Hasební práce probíhaly pomocí 2 C proudů v dýchací technice, v 16:43 hod byla ohlášena lokalizace a krátce po 17. hod byl případ předán veliteli HZS SŽDC. Ostatní jednotky se vrátily na své základny. Příčinou požáru byla technická závada, která je v dalším šetření a škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun.

Konkrétně vznikl požár v oblíbeném „Pražském motoráčku“, který jezdí z pražského Hlavního nádraží na Zličín. Na spoj vypravuje dopravce KŽC historické-retro vozy.

Zdroj: TZ HZS Praha, OMH

Přihlášení ke zpravodaji MHD86.cz (četnost max. 2x měsíčně)Ondřej Matěj Hrubeš

Kluk, co se od dětství zajímá o dopravu, procestoval přes 180 měst s městskou dopravou, založil dopravní magazín MHD86.cz, natáčí Dopravní podcast a byl zvolen radním pro dopravu v městské části Praha 6.