Doprava Ústeckého kraje připravuje novou mobilní aplikaci DÚKapku

Doprava Ústeckého kraje finišuje s přípravou DÚKapky – mobilní aplikace pro veřejnost, cestující integrovanou dopravou Ústeckého kraje. Co vše bude aplikace umět? Mezi její hlavní funkce bude patřit nákup jízdních dokladů, vyhledávání spojení, zobrazení aktuální dopravní situace, jako jsou mimořádnosti na trati, výluky či zpoždění nebo také zobrazení polohy spoje.

„Je pozitivní, že se již tento podzim podaří náš přínos hygienicky bezpečnějšímu cestování veřejnou dopravou, kdy se ještě zmenší a zkrátí kontakt mezi cestujícími a řidiči či průvodčími. Jízdenku v mobilu zaplatí cestující jednoduše platební kartou,“ popsal DÚKapku tehdejší náměstek hejtmana Jaroslav Komínek. První verzi DÚKapky Doprava Ústeckého kraje již testuje pro Android i IOS. DÚKapku budou uznávat všichni dopravci v DÚK.

Aplikace bude co nejvíce uživatelsky příjemná. Cestující si na svém účtu bude moci v rámci svých personálních jízdních řádů označit zastávky jako „domov“ či „oblíbené“. Dále aplikace umožní zobrazení aktuální situace na zastávkovém informačním systému včetně aktuálního času příjezdu i případného zpoždění nebo zobrazení aktuální dopravní situace na mapě včetně polohy dopravních prostředků a informace o zpoždění. V DÚKapce cestující nalezne i dopravní mapy se zobrazením zastávek a navigace k nejbližší zastávce, zobrazení provozních mimořádností a informací o plánovaných výlukách v dopravě nebo informace o předprodejních a informačních kancelářích integrovaných dopravců a základní informace o tarifu a smluvních přepravních podmínkách DÚK. Aplikace DÚKapka se stane alternativou klasického prodeje jízdenek, kdy umožní samoobslužný nákup jízdenky bez součinnosti řidiče, průvodčího nebo pokladní.

Aplikaci bude možno stáhnout z Google Play či App Store. K dispozici bude verze pro obě platformy. Uživatel bude mít dvě možnosti buď se zaregistrovat a vytvořit si vlastní účet, nebo používat aplikaci bez přihlášení – anonymně.

TZ Ústecký kraj