DPO má všechny autobusy nízkopodlažní

Dopravní podnik Ostrava (DPO) má nyní 100 % autobusů nízkopodlažních. Autobusový vozový park se tak přidává k trolejbusovému, který je od roku 2018 taktéž zcela bezbariérový.

„Moderní vozový park je jedním z našich dlouhodobých cílů a jsem rád, že jsme v tomto směru dosáhli dalšího významného milníku, a můžeme našim cestujícím stále nabízet větší komfort při každodenním cestování,“ říká generální ředitel DPO, Daniel Morys. Stará vozidla nahradily nové 18metrové autobusy Solaris s pohonem na CNG, které si ihned našly své příznivce. Jsou nízkopodlažní, vybavené klimatizací v salónu pro cestující, USB konektory a samozřejmě Wi-Fi signálem.

Autobusová a trolejbusová část vozového parku DPO je tedy momentálně 100% nízkopodlažní. DPO nyní čeká ještě přejímka několika desítek elektrobusů. Na jaře 2021 by tak DPO mohl být první dopravním podnikem v zemi, který z běžného provozu úplně vyřadí autobusy s naftovým pohonem.

V sobotu 6. listopadu se na svou poslední cestu na lince č. 48 vydal autobus Karosa B 941E.1962, konkrétně s evidenčním číslem 4285. Rozloučení s tímto legendárním typem vozidla proběhlo kvůli platným vládním omezením na běžné lince. Autobus byl od pátku označen cedulí, na které se loučil s ostravským provozem. Vůz bude nyní převeden do depozitáře historických vozidel.

TZ DPO