Roční jízdenky na MHD platí v létě i v dalších rakouských městech

Jedna jízdenka pro šest rakouských měst. Držitelé ročního kuponu ve Vídni, Štýrském Hradci, Linci, Salcburku, Innsbrucku a Klagenfurtu se mohou až do 8. srpna bezplatně svézt MHD v jakémkoli z těchto měst.

Jako výraz poděkování svým zákazníkům, kteří zůstali hromadné dopravě věrní i v časech koronavirové pandemie, se dopravní podniky šesti největších rakouských měst rozhodly od 26. července do 8. srpna vzájemně uznávat roční předplatné kupony. Cestující se mohou svézt všemi linkami, které spadají pod dopravní podniky ve Vídni, Štýrském Hradci, Linci, Salcburku, Innsbrucku a Klagenfurtu.

Na speciální dvoutýdenní letní akci na podporu městského turismu se šestice měst domluvila v rámci společné skupiny pro rozvoj mobility. Jednu a tu samou jízdenku lze proto využít například na okružní tramvajovou vyhlídku po vídeňské Ringstraße, cestu autobusem na alpské svahy u Innsbrucku, zmrzlinu v centru Štýrského Hradce nebo výlet autobusem z Klagenfurtu na oblíbené jezero Wörthersee. Každý oprávněný cestující navíc může zdarma přibrat dvě děti do šesti let.

TZ město Vídeň
Foto: IVB