Metrostav Infrastructure má nového ředitele

Novým ředitelem a předsedou představenstva společnosti Metrostav Infrastructure a.s. se od 1. 8. 2021 stane Ing. Zdeněk Ludvík. Ve funkci vystřídá dosavadního ředitele Ing. Radima Čápa, Ph.D., který funkci opouští z osobních důvodů. Změnu potvrdilo představenstvo společnosti ve středu 28. 7. 2021.

Ing. Zdeněk Ludvík byl doposud ve společnosti Metrostav Infrastructure a.s. jejím výrobním náměstkem a místopředsedou představenstva. Od roku 2007 pracoval v mateřské společnosti Metrostav a.s. na pozicích asistenta stavbyvedoucího, stavbyvedoucího, hlavního stavbyvedoucího, vedoucího projektu, ředitele výstavby, výrobního náměstka a zástupce ředitele divize 4.

„Metrostav Infrastructure pokračuje v nastavené strategii. Naším cílem je zůstat prémiovou značkou v oblasti výstavby silnic a dálnic, kde nabízíme kvalitu spojenou s rychlostí výstavby a příznivou cenou. Kromě velkých celorepublikově významných staveb dálnic a silnic I. třídy se zaměřujeme rovněž na menší silniční projekty v regionech, kde plánujeme postupně posilovat naši přítomnost, abychom zvyšovali svoji schopnost operativně pracovat i na tomto druhu zakázek,“ říká Ludvík.

Od roku 2007 získal Ing. Zdeněk Ludvík v různých pozicích praxi na mnoha dálničních a silničních stavbách v celé České republice – jako hlavní stavbyvedoucí se podílel zejména na řízení referenčních staveb dálnice D3 Tábor – Veselí nad Lužnicí (hodnota zakázky 3,9 mld. Kč) a modernizací dálnice D1 v úsecích 03 a 06 (hodnota zakázek 1,5 mld. Kč) v manažerské pozici se dále podílel zejména na realizaci staveb dálnice D48 Rybí – MÚK Rychaltice (hodnota zakázky 2,1 mld. Kč), dálnice D6 Řevničov, obchvat (hodnota zakázky 1,2 mld. Kč), modernizace dálnice D1 v úsecích 16,19,23 (hodnota zakázek 4,1 mld. Kč), dálnice D11 Hradec Králové – Smiřice (hodnota zakázky 1,5 mld. Kč), dálnice D35 Časy – Ostrov (hodnota zakázky 1,6 mld. Kč). Ing. Zdeněk Ludvík je absolventem Stavební fakulty Vysokého učení technického v Brně, obor Konstrukce a dopravní stavby.

TZ Metrostav Infrastructure