Reakce DPP k výhybce na Čechově mostě

Včera, 25. listopadu, jste se mohli na webu MHD86.cz dočíst o vyhlášené omezené rychlosti tramvají před výhybkou na Čechově mostě v Praze. Protože trať procházela nedávno opravou, zeptali jsme se pražského dopravního podniku, k jakému problému na mostě došlo.

„Výhybka, na kterou se ptáte, není ve špatném technickém stavu. Dle zjištění techniků DPP dochází k rušení signálu z tramvaje směrem k přijímači výhybky neznámým zdrojem. Jízda sníženou rychlostí zvyšuje pravděpodobnost dálkového přestavení výhybky tak, aby ji řidič tramvaje nemusel v případě potřeby přestavovat ručně. Po dobu výluky Mánesova mostu, kdy je výhybka pravidelně pojížděna do obou směrů, bude nad výměnou dočasně vyvěšena vnitropodniková značka snižující rychlost jízdy tramvají v daném místě. Paralelně zkoumáme možnosti omezení až eliminace vlivu rušení signálu. Kvůli tomu není a nebude nutné v místě organizovat výluku tramvají,“ sdělil pro MHD86.cz Daniel Šabík, vedoucí odboru Komunikace DPP.

Snad se podaří dopravnímu podniku brzy vyřešit tento problém.

Ondřej Matěj Hrubeš

Kluk, co se od dětství zajímá o dopravu, procestoval přes 180 měst s městskou dopravou, založil dopravní magazín MHD86.cz, natáčí Dopravní podcast a byl zvolen radním pro dopravu v městské části Praha 6.