Dopravní podcast (131) → Martin Fafejta o plánování linek PID

Vychází druhá epizoda ze série rozhovorů s lidmi z ROPIDu. Hlavním tématem je tentokrát plánování a organizace pražské MHD. Pozvání do Dopravního podcastu přijal Martin Fafejta, vedoucí odboru městské dopravy.

S délkou 2 hodiny a 32 minut se jedná o nejdelší Dopravní podcast v historii. Proto lze říct, že s Martinem Fafejtou jsme probrali úplně všechno. Jak se projektují nové linky, problematiku linky 119 na letiště, navýšení přepravních výkonů v letech 2016-2018, dopad covidu na MHD, dokument o rozvoji linek PID do roku 2032, zastávky na znamení, nový vizuál PID, jízdní řády a proklady, soukromé dopravce, návrat trolejbusů, linku 19, midibusy, linku 23, nákup nových tramvají, Wany a kátéčka, noční dopravu, tunelbusy, systém BRT atd. Tak a teď už nastražte uši a poslouchejte, co ještě nevíte o pražské MHD.

Přepis tohoto Dopravního podcastu vyjde 19. dubna. Obdobně už vyšel přepis rozhovoru s Filipem Drápalem.

🎧 Baví Vás Dopravní podcasty? Rádi posloucháte rozhovory o dopravě? Podpořte jejich tvorbu na Patreonu a získejte plné verze článků a podcastů. 👑

Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.