Nová trasa pro ostravské doubledeckery

Od posledního dubnového víkendu doubledeckery DPO, patrové vyhlídkové autobusy spojující dominanty města DOV a Zoo Ostrava, nově propojí na vyhlídkové lince č. 88 i nejlidnatější městské části: Porubu a Jih. Linka bude provozována primárně vozy doubledecker, a to o sobotách, nedělích a státních svátcích ČR. Sezónní provoz linky 88 skončí až začátkem října 2022.

Nová trasa povede přes zastávky:Poruba, Opavská – Duha – Poruba, Alšovo nám. – Francouzská – Hrabůvka, Poliklinika – Dolní Vítkovice – Karolina – Most Pionýrů – ZOO. Autobusy budou jezdit v hodinovém intervalu, v určených časech dokonce v půlhodinovém. První spoj vyjíždí ze zastávky Poruba, Opavská po 8. hodině ranní (8:12 h), ze ZOO pak po 11. hodině (11:30 h).

Doubledeckery se staly symbolem Ostravy. Věříme, že nová trasa přiláká další cestující a zvýší pohodlí při přepravě do turistických cílů města, jako jsou Dolní Vítkovice a Zoo Ostrava. Naši cestující nemusí řešit parkování svého auta, čas strávený ve voze si mohou užít společně s dětmi a objevovat zajímavé nové výhledy na Ostravu z netradiční  výšky,“ uvádí Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO.

Věříme, že právě komfort a pohodlnou jízdu cestující ocení. Navíc si ve voze mohou nabít třeba i telefon, samozřejmostí je klimatizace. Ostravské doubledeckery zkrátka nabízí alternativu vůči osobním vozidlům na nejmodernější úrovni,“ doplňuje Miroslav Svozil, náměstek ostravského primátora pro dopravu.

Starosta Ostravy-Jihu Martin Bednář novou trasu vítá: „Jsem rád, že obyvatelé našeho stotisícového obvodu budou mít přímé, jednoduché spojení s DOV a Zoo Ostrava, navíc velmi atraktivním dopravním prostředkem.  Rodiny tak mohou mimo jiné podpořit ekologickou formu dopravy tím, že nepojedou osobními auty.“

Těší nás, že i letos budeme v Porubě vídat doubledeckery. Nasazení právě na tuto trasu je určitě jejich důstojným využitím a velkou přidanou hodnotou pro naše občany,“ dodává Lucie Baránková Vilamová, starostka Ostravy-Poruby.

TZ DPO