Dopravní podcast (133) → Zbyněk Jiráček o informačních technologiích PID

Vychází třetí epizoda ze série rozhovorů s lidmi z ROPIDu. Hlavním tématem jsou tentokrát informační technologie v systému PID. Pozvání do Dopravního podcastu přijal Zbyněk Jiráček, vedoucí odboru technického rozvoje a projektů.
 
Povídali jsme si o zobrazování on-line polohy vozidel MHD, zastávkových informačních systémech a elektronických tablech, aplikaci Lítačka, zastropování jízdného, předávání dat směrem k dopravcům, či o novém hlasu pro pražskou MHD. Tak a teď už nastražte uši a poslouchejte, co ještě nevíte o pražské MHD.

Přepis tohoto Dopravního podcastu vyjde 9. května. Obdobně už vyšel přepis rozhovoru s Filipem Drápalem a s Martinem Fafejtou.

🎧 Baví Vás Dopravní podcasty? Rádi posloucháte rozhovory o dopravě? Podpořte jejich tvorbu na Patreonu a získejte plné verze článků a podcastů. 👑

Ondřej Matěj Hrubeš

O městskou dopravu se zajímá od dětství, procestoval přes 180 měst s MHD, založil dopravní magazín MHD86.cz a natáčí Dopravní podcast a Podcast dopravní 6. V roce 2022 byl zvolen radním pro dopravu městské části Praha 6.