Do Čelákovic se sjedou historické vlaky a autobusy

Poslední červnovou sobotu se bude v Čelákovicích konat předprázdninová Letní slavnost u Labe. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý zábavní a hudební program, nebude chybět občerstvení ani atrakce pro děti. České dráhy vypraví do Čelákovic zvláštní vlaky – historickou motorovou soupravu a tzv. pantograf. Během dne pak budou tyto soupravy pendlovat mezi Čelákovicemi, Lysou nad Labem a Nymburkem.

Předprázdninová akce se spoustou zábavy se bude konat v sobotu 25. června od 13:00 do 22:00 hod. na louce u pěší lávky přes Labe. Součástí pestrého programu budou i jízdy historických vlaků. Zájemci se mohou na akci svézt historickou motorovou soupravou, sestavenou z motorového vozu M262 Kredenc, přípojného vozu Bix a druhého motorového vozu M240 Singrovka, ale také elektrickou pantografovou jednotkou EM 475.1, která celá desetiletí zajišťovala vlaky na páteřních tratích v Praze a okolí. Tyto vlaky pojedou ráno z pražského Masarykova nádraží přes Čelákovice do Nymburka, během dne pak budou pendlovat mezi Čelákovicemi a Nymburkem a navečer se vrátí zpět do Prahy. V těchto vlacích bude platit běžný tarif ČD, PID a One Ticket. Do centra dění poblíž lávky přes Labe je možné dojít pohodlnou chůzí od zastávky Čelákovice-Jiřina.

Během slavnosti budou zajištěné také dvě mimořádné autobusové linky, kterými bude možné vyrazit do okolí Čelákovic a Lysé nad Labem. Autobusy Karosa B941 a B952E na zvláštní lince PID1 svezou cestující v hodinovém intervalu do skanzenu v Přerově nad Labem a také do Brandýsa nad Labem, kde bude možné navštívit Oblastní muzeum Praha-východ. Linka PID2, na kterou bude nasazený historický autobus Ikarus 280.70E, sveze zájemce od železniční stanice Lysá nad Labem k Parku Mirakulum v Milovicích. Navazovat bude každou hodinu na historické vlaky od Čelákovic i od Nymburka. Detailní jízdní řády jsou na stránkách Pražské integrované dopravy. Připravené budou také okružní plavby parníkem po Labi mezi oběma lávkami v úseku Čelákovice – Sedlčánky.

V Čelákovicích vystoupí kapely Jelen a Slza, zpěvačka Anna K a také hudební skupiny Druhej dech a Klasickej postup. Hlavně děti si užijí pískování, ukázky psích sportů a malování na obličej. Ty kreativnější se zaměstnají ve tvořivé či výtvarné dílničce. Nebudou chybět stánky s občerstvením a také prezentační stánky Českých drah a Pražské integrované dopravy.

TZ ČD