Ve středu se pravidelně rozjely moderní bezbariérové vlaky RegioPanter také na linku České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Tábor. Stalo se tak po ukončení výluk Správy železnic na 4. železničním koridoru mezi jihočeskou metropolí, Veselím nad Lužnicí a Táborem.
RegioPantery nabízejí cestujícím moderní, světlý, přehledný a klimatizovaný interiér, palubní Wi-Fi síť se snazším přístupem k internetu, elektrické zásuvky 230 V 50 Hz a USB porty pro napájení cestovní elektroniky (mobilní telefony, notebooky, tablety), na prostorném a bezbariérovém WC se nachází sklápěcí pult pro přebalování kojenců a jednotky disponují velkým prostorem pro uložení zavazadel, kočárků a jízdních kol. Soupravy jsou bezbariérové a umožnují pohodlné cestování všem cestujícím, kteří mohou mít problémy s pohybem, např. seniorům, malým dětem, osobám na vozíku, rodičům s kočárky nebo cestujícím s jízdními koly. Moderní audiovizuální systém s LCD monitory přináší informace o jízdě vlaku a následujících zastávkách. Bezpečný a pohodlný nástup zajišťují také dveře, které se ovládají snadno tlačítky, jsou centrálně zavírané a za jízdy blokované proti otevření.
České dráhy tak nabízejí komfortní cestování moderními vlaky na všech páteřních elektrifikovaných tratích Jihočeského kraje. RegioPantery nyní obsluhují pravidelně regionální linky České Budějovice – Strakonice, České Budějovice – Písek, České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec, České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Tábor a částečně také České Budějovice – Horní Dvořiště / Lipno nad Vltavou.
Jihočeský kraj nyní disponuje nejmladší vlaky v Česku. Desítka nových RegioPanterů byla uvedena do provozu v první polovině letošního roku. České dráhy tak do jihočeské dopravy investovaly více než jednu miliardu korun. Celkem už v kraji jezdí 14 vlaků RegioPanter. Další významné změny v železniční dopravě pak přinese prosincová změna jízdního řádu, kdy se podstatně zkrátí cestovní časy mezi Jihočeským krajem a Prahou.
TZ ČD