V Lounech na trase FlixBusu se uklízelo

Již v předstihu před Světovým dnem životního prostředí (který letos připadá na 5. června) vyrazila skupina pracovníků FlixBus CZ z pražské kanceláře uklidit v okolí Loun a splnit tak svůj závazek k ochraně naší přírody.

Společnost FlixBus CZ se do aktivit Ukliďme Česko zapojuje po celou dobu svého působení na českém trhu. Letos je to tedy již po šesté. “Cílem úklidových výprav se pravidelně stával vrch Vítkov, v loňském roce ostrov Štvanice a v covidovém roce 2020 členové týmu uklízeli individuálně ve svém okolí,” vzpomíná na minulé ročníky mluvčí FlixBusu Tomáš Beránek. “Postupně jsme ale zjistili, že brzký dubnový termín pro nás není úplně ideální. Vyjetí nových linek předchází rozsáhlé přípravné práce a proto byl pro některé kolegy ztracený den v práci nepřekonatelným problémem. S organizátory Ukliďme Česko jsme se proto dohodli, že naší akcí jarní kolečko úklidů ukončíme. Poprvé jsme také vyrazili mimo hlavní město a tím celá událost dostala nový náboj,” dokončuje mluvčí.

FlixBus slouží cestujícím již na více než 100 místech v Česku. Do hledáčku organizátorů se dostaly Louny v Ústeckém kraji. “Napadlo nás, že by bylo skvělé vyrazit do některého z našich měst a úklid uskutečnit tam,” vysvětluje záměr office manažerka Tereza Zavadilová.

“Pravidelným linkovým autobusem jsme se přesunuli do Loun, ležících cca hodinku cesty od Prahy a v součinnosti s místní samosprávou jsme vybrali vhodnou trasu pro úklid. Ta nás zavedla na nábřeží řeky Ohře pod historickým centrem a naučnou stezku, která vede místními chmelnicemi a zahrádkářskou kolonií. Odpad, kterého se podařilo nasbírat na pětikilometrové trase 10 sedmdesátilitrových pytlů, jsme nechali na domluveném místě, aby ho další den odvezly městské služby ke zpracování,” doplňuje Beránek.

Po úklidu následovala odměna ve formě dobrého obědu a návštěvy místního kostela a vyhlídkové plošiny na jeho věži. S koncem pracovní doby byli již všichni pracovníci zpět na nádraží Florenc v Praze. “Akce typu Ukliďme Česko mám rád, pomůžu přírodě, nadýchám se čerstvého vzduchu, a na chvíli uniknu číslům a tabulkám,” libuje si finanční manažer Radek Mitáček.

Společnost Flix v příštím týdnu u příležitosti Světového dne životního prostředí zveřejní svou první dobrovolnou zprávu ESG za rok 2022 v souladu s globálním standardem Global Reporting Initiative (GRI). To jí pomůže co nejlépe prozkoumat a změřit již dosažené výsledky v oblasti udržitelnosti a také určit budoucí kroky k dalšímu zlepšování svých postupů ve všech oblastech, jichž se zpráva týká: V této oblasti bude třeba se zaměřit na životní prostředí, sociální oblast a správu a řízení.